Супровід громадян, що потребують постійного догляду під час перетину кордону

Як перетнути кордон, супроводжуючи людей, що потребують постійного догляду та які документи для цього необхідні ?

Це питання регулює Постанова Кабінету міністрів України №1044 від 10.09.2022 року «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України» , якою внесено зміни в правила перетину кордону, що в основному стосуються порядку пропуску через кордон осіб, які мають проблеми із здоров’ям та тих, що їх супроводжують. .

Люди, які потребують постійного догляду — це не лише особи з інвалідністю, а й громадяни похилого віку, хворі, що потребують тривалого лікування та невиліковно хворі громадяни, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.

Такі особи можуть виїжджати за кордон в умовах воєнного стану у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення (а саме, батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені), або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд.

Для виїзду у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення потрібно надати документи, які підтверджують родинні зв’язки, та висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді. Документами, що підтверджують родинні зв’язки, можуть бути: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо.

Якщо ж людина, яка потребує постійного догляду, буде виїжджати у супроводі особи, яка такий догляд здійснює, то при перетині кордону потрібно надати наступні документи:

  • документи (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Ці документи можна отримати від управління соціального захисту населення у разі офіційного оформлення такої соціальної послуги з догляду;

  • висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному сторонньому догляді та акт встановлення факту здійснення догляду.

Акт встановлення факту здійснення догляду складають на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради не пізніше, ніж протягом п’яти робочих днів.

У випадку, якщо така особа, проживає чи перебуває у закладах стаціонарного догляду або, паліативного догляду даний супровід здійснюється працівниками такого закладу, на підставі наказу про уповноваження від директора такого закладу або особи, яка його заміщує та документів, що підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді.

При цьому супроводжуючі особи, що є громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зобов’язані повернутися на територію України не пізніше повернення осіб, яких вони супроводжували.

Вам також може сподобатися...