Перерахунок пенсій військовослужбовцям

Дуже болючим є питання призначення, нарахування та перерахунку пенсій військовослужбовцям. Держава постійно намагається зменшити видатки на пенсійне забезпечення військових пенсіонерів шляхом зміни механізму розрахунку грошового забезпечення, зміни порядку обрахування військових пенсій.

П орядок перерахунку військових пенсій, був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393», і передбачав, що під час перерахунку пенсій військовослужбовцям використовувався посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років та додаткові види грошового забезпечення. Відповідно до цього, уповноважений орган готував довідки про грошове забезпечення військовослужбовців та надсилав до відповідного Головного Управління Пенсійного фонду України.Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 внесено зміни до Постанови №45, у зв’язку з чим, при перерахунку пенсій військовослужбовців не повинні були враховуватися додаткові види грошового забезпечення. Дана постанова суттєво зменшила розмір пенсійвійськовослужбовців.

Однак, вищезазначені зміни щодо форми довідки про перерахунок пенсії військовослужбовцям були визнані рішенням Окружного адміністративного суду у м. Києва протиправними та скасовані. Дане рішення набуло чинності з 05 березня 2020 року.

Незважаючи на визнання нечинною та протиправною Постанови Кабінету Міністрів України № 103, уповноважені органи на видачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії добровільно почали не видавати дані довідки. У зв’язку чим, потрібно звертатися до суду, щоб зобов’язати уповноважений орган видати дану довідку та направити до Пенсійного Фонду України.

Направлення заяви до пенсійного фонду про перерахунок пенсії військовослужбовцям теж залишається без результату. Пенсійний Фонд України відмовляючи у перерахунку пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення зазначає, що він може здійснити перерахунок лише в порядку, визначеним постановою Кабінету Міністрів України № 45«Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393», а зміни до даної постанови не вносилися. Тому знову необхідно звертатися до суду, щоб зобов’язати Пенсійний Фонд України зробити перерахунок військової пенсії на підставі нової довідки.

Таким чином, як ми бачимо на практиці, перерахунок пенсії військовослужбовцям можливо здійснити лише за рішенням суду.

Дирекція Кременецького місцевого
центру з надання безоплатної
вторинної правової допомоги

kremenets.ternopil@legalaid.gov.ua

Вам також може сподобатися...