Житлово-комунальні пільги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Держава гарантує соціальний захист та надання пільг, компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Основним нормативним документом, який регламентує перелік таких пільг та компенсацій є Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Одним із видів пільг є житлово-комунальні, які надаються в залежності від категорії, яку отримав постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема до них можна віднести:

50% знижку плати за користування житлом (квартирної плати, плати за утримання будинків), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном (абонентна плата, оплата послуг електрозв’язку за місцеві телефонні розмови з квартирнихтелефонів). Особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, відшкодовується 50 % вартості палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню. У разі проживання у гуртожитку оплата за проживання провадиться у розмірі 50 % встановленої плати.

Дана пільга встановлена для 1,2 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та членівсімей чорнобильців, які проживають ужилих будинках (квартирах) усіх форм власності в межах норм, передбачених законом.

відшкодування 50 % вартості палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню, особам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення до відселенняу будинках,що не мають центрального опалення. – Для 3 категорії постраждалих.

передачу безплатно в приватну власність займаних постраждалими та їх сім’ями квартир (будинків) державного та громадського житлового фонду незалежно від того, чи є зазначена особа наймачем чи членом сім’ї наймача. Зазначена Пільга Може бути використана один раз. – Для 1,2категорій та дружини (чоловіка) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, або опікуну (на час опікунства) дітей померлого.

позачергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов (включаючи сім’ї загиблих або померлих громадян). Особи, зазначені в цьому пункті,забезпечуються жилою площею протягом року з дня подання заяви, для чого місцеві ради щорічно виділяють 15 % усього збудованого житла (в тому числі підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності). – Для 1 категорії .

Цим правом можна скористатися лише один раз.

обов’язкове (протягом року після подання заяви) відведення місцевими радами земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва для тих, хто потребує поліпшення житлових умов та перебуває на квартирному обліку, а також відведення земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, садівництва і городництва, будівництва індивідуальних гаражів і дач. -Для всіх категорій постраждалих та дружини (чоловіка) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, або опікуну (на час опікунства) дітей померлого.

За призначенням пільг на оплату житлово-комунальних послуг, пільговик звертається до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі Держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) за місцем реєстрації (проживання).

Дирекція Кременецького місцевого
центру з надання безоплатної
вторинної правової допомоги

kremenets.ternopil@legalaid.gov.ua

Вам також може сподобатися...