Особливості страхування здоров’я

Всі ми згодні з тим, що здоров’я не купиш за гроші. А профілактика та відновлення здоров’я можуть обійтися дуже дорого. Якісні медичні послуги коштують недешево. Тому ліпше здоров’я застрахувати.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про страхування», страхування – це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів особи в разі настання певних подій, передбачених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати особою страхових внесків.Страхування здоров’я (медичне страхування) є особистим видом страхування, який забезпечує фінансовий захист особи від нещасних випадків або на випадок хвороби, при яких їй буде надана медична допомога. Маючи договір страхування здоров’я, витрати на лікування та придбання лікарських препаратів будуть покриті за рахунок страхової компанії. Залежно від умов договору, страхова компанія в одних випадках може забезпечувати лікування людини, сплачуючи при цьому всі платежі за ліки та послуги медичних установ. Окрім того, страховка допоможе компенсувати витрати за період тимчасової непрацездатності.

Статтею 6 закону України «Про страхування» передбачено такі види страхування здоров’я:

 • Страхування від нещасних випадків.
 • Страхування здоров’яна випадок хвороби.
 • Страхування життя і здоров’я волонтерів на період надання ними волонтерської допомоги.
 • Медичне страхування (безперервне страхування здоров’я) – це всі випадки медичного добровільного страхування, яке сьогодні діє в Україні. У медичному полісі, який ви можете придбати, передбачено: амбулаторне лікування та консультації у лікаря, придбання необхідних ліків, стаціонарне лікування, стоматологічна допомога та протезування, оздоровчі та профілактичні медичні заходи.

Відповідно до чинного законодавства України страхуванні здоров’я виділяють такі типи страхування, а саме:

 • Обов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві, інвалідності і втрати працездатності.
 • Приватне медичне страхування – це добровільний вид страхування, який гарантує особі виплату компенсації фінансових витрат на лікування, придбання лікарських засобів.

Добровільне медичне страхування для особи вигідне тому, що:

 • обслуговування в поліклініці за місцем проживання є відносно безкоштовним. Воно вимагає великих витрат нервів і часу;
 • державні лікарні не завжди мають можливість якісно лікувати пацієнтів. Фінансування державного лікувального закладу залежить від кількості «закладених в план» ліжко – місць. В Україні — найбільша кількість стаціонарів у Європі, які часто переповнені, тому потрапити туди вкрай складно;
 • в приватних клініках пацієнт не завжди довіряє тому, що призначає лікар. Досить часто пацієнти здають необов’язкові і дорогі аналізи та і приватні клініки в основному орієнтовані на прибуток;
 • а при страхуванні страхова компанія буде завжди зацікавлена в тому, щоб клієнту встановили правильний діагноз і провели своєчасне лікування. Тобто, вона прагне до цього не менше, ніж сам клієнт.

Для прикладу: при настанні нещасного випадку не пізніше 5 робочих днів, враховуючи день настання випадку, особа, яка застрахована письмово або іншим способом (факсом, телеграмою тощо) має повідомити про це Страховика. Після чого надає Страховику або його представнику можливість з’ясувати причини, обставини страхового випадку та перевірити всі представлені йому документи. З цією метою Страховик може призначити незалежних експертів, направити особу для проходження медичного огляду до вказаного Страховиком медичного закладу або лікаря.

Для отримання страхового відшкодування застрахованій особі необхідно подати такі документи:

 • письмова заява на отримання страхової виплати;
 • договір страхування;
 • паспортна довідка про присвоєння ІПН особи, що отримує страхове відшкодування;
 • документи, що підтверджують настання страхового випадку.

Варто зауважити:

 • остаточний перелік визначається страховою компанією.
 • у страхуванні часто є обмеження щодо купівлі медикаментів: наприклад, відшкодовується лише 50% від вартості призначених препаратів;
 • придбання імпортних ліків не передбачено, а пропонуються лише їх вітчизняні, більш дешеві аналоги.

Тому обов’язково дізнайтеся, які препарати будуть покриватися за рахунок Вашої програми, і на яких умовах.

Страхуючи своє здоров’я важливо знати хто саме таку послугу надає. Якщо страхова компанія погано виконує свої зобов’язання то медична страховка навіть з дуже привабливими умовами може виявитися марною покупкою. Тому перед тим, як страхувати здоров’я обов’язково поцікавтесь не лише умовами страхування, а й репутацією компанії, в якій Ви плануєте придбати медичний поліс.

Про надійну роботу страховика може свідчити вартість медичного полісу. Якщо компанія своєчасно і повністю сплачує за послуги приватним клінікам і аптекам, то її програма медичного страхування не може бути дешевою. Досвід роботи, фінансові показники та позитивні відгуки також важливі. Знайдіть час, щоб дізнатися про них: адже цій компанії Ви довіряєте найдорожче – ваше здоров’я.

Дирекція Кременецького місцевого
центру з надання безоплатної
вторинної правової допомоги

kremenets.ternopil@legalaid.gov.ua

Вам також може сподобатися...