Служба у військовому резерві

Служба у військовому резерві

Службу у військовому резерві в Збройних Силах України запроваджено з 2006 року. Резервісти – це громадяни України, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві на підставі контракту, проходять підготовку на зборах у складі штатних підрозділів під час практичних навчань, тренувань.

В особливий період одним із пріоритетних напрямів розвитку служби в резерві стало комплектування резервістами організаційного ядра рот охорони та загонів оборони з метою створення нової системи територіальної оборони.

У той же час одним із важливих завдань сьогодення, визначених Президентом України для Збройних Сил України, є створення військового оперативного резерву першої черги. У березні 2015 року прийнятий Закон, який встановлює обов’язкове зарахування в оперативний резерв військовослужбовців, які звільняються, як зі строкової служби, так і тих, хто був призваний по мобілізації. Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади в тих частинах, де вони проходили службу. Резервісти розглядаються як пріоритетна категорія військовослужбовців для укладання з ними контрактів.

Уже підготовлено законопроект, який передбачає забезпечення резервістів соціальним пакетом, аналогічним для контрактників: безкоштовне медичне забезпечення у військово-медичних установах, пільгове отримання вищої освіти, врахування служби в резерві при обчисленні пенсії.

Резервісти проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинахMgeXnBLsK58 під час практичних заходів бойової підготовки.

Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, можуть проходити службу у військовому резерві. Громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.

Перший контракт з резервістами укладається строком на 3-5 років. Після його закінчення строк може бути щоразу продовжений на 3-5 років.

Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» впорядковано грошові виплати резервістам за період виконання служби (дві мінімальні зарплати на місяць), відповідні соціальні гарантії, їм відшкодовують компенсацію за проїзд до місця проходження зборів та у зворотному напрямку і здійснюють виплату добових. Служба в резерві – це можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру. Резервісту- гарантується збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві.

Якщо Ви справжній патріот та готові до захисту Батьківщини: можливо служба у резерві українського війська саме для Вас?

Громадян, які виявлять бажання проходити військову службу у резерві, просимо звертатися до Ланівецького районного військового комісаріату за адресою : м. Ланівці. вул. Шкільна, 3.

Вам також може сподобатися...