Звіт міського голови за 2020 рік

ЗВІТ

МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ЛАНОВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ЗА 2020 РІК

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую перед усією громадою про виконання своїх повноважень та про діяльність виконавчих органів Лановецької міської ради за 2020 рік.

Минулий рік став для Лановецької громади справжнім викликом. Активний початок року та продовження роботи над проєктами були вимушено призупинені навесні через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19. Проте навіть у цих умовах Лановецька міська рада продовжувала роботу та працювала над розвитком громади.

ДЕПУТАТСЬКИЙ КОРПУС ТА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ МІСЬКОЇ РАДИ

До грудня 2020 року над розвитком території Лановецької міської ради плідно співпрацювали депутати сьомого скликання, виконавчий апарат ради та активна громадськість. Уже 03 грудня 2020 року повноважень набув новий склад ради — свою роботу розпочали депутати восьмого скликання.

За звітний період проведено 16 пленарних засідань сесій міської ради, з них 12 — сьомого скликання, 4 — восьмого скликання. Окрім цього, проведено 38 засідань постійних депутатських комісій, за результатами яких прийнято 766 рішень, затверджено 12 міських програми, які спрямовані на покращення економічного, соціального, культурного розвитку громади та її інфраструктури.

Виконавчим органом міської ради є її виконавчий комітет. У попередньому складі, сформованому з 21 особи, який працював до грудня, проведено 18 засідань виконавчого комітету та прийнято 204 рішень. Також у грудні проведено два засідання виконавчого комітету у новому складі у кількості 28 осіб, на яких прийняли 26 рішень. Усі розглянуті питання стосувалися повноважень виконавчого комітету, зокрема питань благоустрою, освітлення населених пунктів, фінансово-бюджетної дисципліни, присвоєння адресних номерів об’єктам нерухомого майна, квартирного обліку, надання дозволу на розміщення тимчасових споруд (пересувних) для провадження підприємницької діяльності, опіки та піклування, надання матеріальної допомоги різним верствам населення тощо.

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН, НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ, РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА

Важливим напрямом роботи Лановецької міської ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг. З цією метою створено належні умови прийому громадян, забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативного вирішення порушених в них питань. З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, вирішення проблем, які турбують жителів міста, розглянуто 1 208 звернень. Із них: засобами електронного зв’язку надійшло 3 заяви, 121 звернення – на особистому прийомі та 1087 письмових звернень. Аналіз питань, з якими зверталися громадяни свідчить про те, що найбільш актуальними для жителів громади залишаються питання аграрної політики та земельних відносин, соціального захисту та комунального господарства.

Упродовж 2020 року Лановецькою міською радою та старостинськими округами видано 11 540 довідок.

Проводилися обстеження матеріально-побутових умов, про що складено 531 акт.

Також надійшло 528 заяв щодо реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та перебування осіб.

У звітному році видано 554 розпорядження міського голови.

Вагомим кроком, який наближатиме надання якісних та швидких адміністративних послуг до громадян, у 2020 році стало створення Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) як постійно діючого робочого органу. ЦНАП надаватиме більше 230 послуг. Робота проводитиметься стаціонарно та на віддалених робочих місцях у селах громади.

Протягом 2020 року виконавчим апаратом міської ради постійно забезпечувався єдиний підхід до підготовки проектів регуляторних актів та прийняття їх після проходження всіх процедур.

Державна регуляторна політика Лановецької міської ради та її виконавчих органів здійснювалась у відповідності до завдань, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Положення про порядок здійснення державної регуляторної політики в Лановецькій міській раді, затвердженої рішенням міської ради від 20 травня 2020 року № 1790, мета яких – прийняття виважених рішень з урахуванням максимально можливих позитивних результатів, спрямованих на забезпечення балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та влади.
Зокрема, в порядку передбаченому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у 2020 році були підготовлені проекти регуляторних актів, аналізи регуляторних впливів, експертні висновки та отриманні позитивні висновки Державної регуляторної служби України щодо таких рішень міської ради як:

– «Про затвердження Регламенту роботи Центру надання адміністративних послуг Лановецької міської ради», основною метою якого є створення доступних та зручних умов для реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів фізичних і юридичних осіб щодо отримання адміністративних послуг;

– «Про встановлення місцевих податків та зборів», що забезпечує ефективність та прозорість дій міської ради при встановлені ставок місцевих податків і зборів, виконання дохідної частини бюджету громади та направлення коштів на соціальні програми громади, створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва;

– «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами на території Лановецької міської ради», який націлений на вирішення проблеми самовільного встановлення рекламних конструкцій, врегулювання порядку стягнення плати за користування місцями розміщення рекламоносіїв на об’єктах комунальної власності.

БЮДЖЕТ ГРОМАДИ

Вагомим інструментом здійснення соціально-економічної політики Лановецької міської ради є бюджет громади. Стабільна і послідовна робота виконавчого апарату міської ради разом із депутатським корпусом принесла свої результати — у 2020 році, попри пандемію та її наслідки, вдалося стабільно забезпечувати розвиток громади за основними пріоритетними напрямами.

Впродовж звітного року до бюджету міської об’єднаної територіальної громади надійшло 97,3 млн грн, з них:

1) до загального фонду бюджету надійшло доходів у сумі 91,4 млн грн, де

52,1% одержаних доходів – це власні надходження, яких до бюджету мобілізовано в сумі 47,7 млн грн,

47,9% – це міжбюджетні трансферти з державного та інших бюджетів, яких надійшло в сумі 43,7 млн грн, в тому числі 69,3% (30,3 млн грн) – це освітня субвенція, 9,8% (4,3 млн грн) базова дотація, також до бюджету надійшло 2,2 млн грн медичної субвенції, 1,3 млн грн субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, 1,6 млн грн – дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я тощо; також від Лановецького районного бюджету отримано іншої субвенції в сумі 350,0 тис грн;

2) до спеціального фонду бюджету ОТГ надійшло – 5,9 млн грн доходів, з них 1,2 млн грн – це надходження до бюджету розвитку; 4,6 млн грн склали власні надходження бюджетних установ .

Найбільшу питому вагу у місцевому бюджеті – 58% займає надходження податку з доходів фізичних осіб, до бюджету громади даного податку надійшло в сумі 27,7 млн грн.

Другим за величиною з бюджетоутворюючих податків є плата за землю (16% в загальному обсязі), якої бюджет громади одержав в сумі 7,7 млн грн.

Податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки надійшло 0,6 млн грн, єдиного податку до бюджету сплатили – в сумі 6,9 млн грн. Акцизного податку поступило в сумі 3,7 млн грн, з них акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюновими та алкогольними виробами надійшло в сумі 624,3 тис грн, що на 25,9% більше минулорічних надходжень.

План по власних надходженнях виконано на 96,5%. Основною причиною невиконання є введення в дію норм Закону України № 533-IX від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», який вкрай негативно позначився на фінансовій спроможності бюджету Лановецької міської ОТГ.

Забезпечено на 6 % приріст надходжень до 2019 року по усіх бюджетоутворюючих показниках: ПДФО – 3,2%, акцизний податок — 23,1%, плата за землю — 9,9%, єдиний податок 11,0% тощо.

Найбільші платники податків до бюджету громади серед господарюючих суб’єктів в 2020 році:

 1. ПАТ Українська Залізниця» – 3910,0 тис грн,

 2. ТОВ «Лан-Оіл Трейд» – 1364,8 тис грн,

 3. ТОВ «Волочиськ-Агро» – 1609 ,0 тис грн,

 4. ТОВ «Агро-Ланівці» – 398,4 тис грн,

 5. ПАП «Агропродсервіс» – 1848,9 тис грн,

 6. ПрАТ «Лановецьке ХПП» – 1086,4 тис грн,

 7. ПСП АФ «Горинь» – 1215,1 тис грн,

 8. ТОВ «Прогрес і К» – 924,7 тис грн,

 9. ВАТ «Тернопільобленерго» – 1131,6 тис грн,

 10. ТОВ «Росса» – 448,3 тис грн,

 11. ПрАТ «Тернопільгаз» – 606,1 тис грн та інші.

Податкові надходження з даних підприємств у бюджеті громади складає 30,6%.

Протягом 2020 року з бюджету міської об’єднаної територіальної громади здійснено видатків на суму 97,1 млн грн, з них: видатки загального фонду бюджету склали – 87,2 млн грн, в порівнянні з 2019 роком видатки збільшились на 2,8 млн грн (3,4 %), по спеціальному фонду касові видатки склали 9,9 млн грн.

Видатки з управління громадою склали 14,5 млн грн, по закладах освіти – 62,7 млн грн, на охорону здоров’я направлено 0,3 млн грн. На видатки соціального захисту та соціального забезпечення спрямовано 0,5 млн грн, установами культури використано 1,6 млн грн, житлово-комунальне господарство профінансовано на суму 5,7 млн грн, землеустрій – 0,3 млн грн, на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету – 2,0 млн грн.

Якщо розглянути видатки бюджету за економічною структурою, то на заробітну плату разом з нарахуваннями направлено 63,7 млн грн – це майже 70% у загальних видатках та на 16% більше ніж за відповідний період 2019 року. На оплату за спожиті енергоносії за звітний період використано 2,6 млн грн, що становить 2,7% у загальних видатках, і це на 1,2 млн грн менше, ніж у минулому році.

За 2020 рік з бюджету об’єднаної територіальної громади Лановецькому районному бюджету передано кошти для:

 1. закупівлі засобів індивідуального захисту та медикаментів для надання медичної допомоги особам з підозрою на інфікування короновірусом КНП «Лановецька центральна районна лікарня» – 51,0 тис грн;

 2. надання транспортних послуг для підвозу медичних працівників КНП «Лановецька центральна районна лікарня», які проживають на території Лановецької міської ради, на період запровадження карантину з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 – 46,4 тис грн;

 3. оплати за енергоносії КНП «Лановецька центральна районна лікарня» – 180,0 тис грн;

 4. для придбання предметів та матеріалів довгострокового користування Лановецькій комунальній центральній районній лікарні передано 460,0 тис грн;

 5. для забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів хворих на цукровий діабет – 88,0 тис грн;

 6. для відшкодування пенсії за віком на пільгових умовах працівникам КНП «Лановецька центральна районна лікарня» – 19,1 тис грн;

 7. для фінансування зубопротезування та лікування зубів учасників антитерористичної операції – 17,0 тис грн.

 8. відшкодування пільг пільговим категоріям населення громади та компенсацій за надання соціальних послуг – 45,1 тис грн

 9. на забезпечення співфінансування поточних видатків по територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району (оплата праці та за спожиті енергоносії) – 1680,0 тис грн

За 2020 рік з бюджету міської об’єднаної територіальної громади обласному бюджету виділено 2271,8 тис грн на співфінансування видатків:

 1. централізованої закупівлі обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти – 20,5 тис грн;

 2. «Організація території Лановецького зоологічного парку місцевого значення» в сумі 2251,3 тис грн.

Із районного бюджету на забезпечення співфінансування установ громади за надані послуги отримано іншої субвенції в сумі 350,0 тис грн, які направлено на заробітну плату з нарахуваннями комунальній установі «Лановецька міська дитяча музична школа» – 350,0 тис грн (за навчання 23 учнів) при потребі 387,2 тис грн.

З метою розв’язання найактуальніших проблем розвитку громади, протягом 2020 року діяли такі програми місцевого розвитку:

 1. міська програма «Допомога» на 2020 рік для виплати одноразової матеріальної допомоги згідно із зверненнями депутатів міської ради – використано 128,0 тис грн;

 2. міська програма «Турбота» на 2020 рік для виплати:

 • щомісячної допомоги малолітнім дітям, загиблого учасника АТО -використано 20,0 тис грн;

 • одноразової матеріальної допомоги особам, які брали участь в АТО – використано 70,0 тис грн;

 • відшкодування середньої вартості проїзду хворим особам з хронічною нирковою недостатністю для отримання курсів програмного гемодіалізу – використано 6,0 тис грн;

 • одноразової матеріальної допомоги ветеранам Другої світової війни – використано 29,0 тис грн;

 • одноразової матеріальної допомоги особам, які брали участь у виконанні бойових завдань на території інших країн – використано 23,0 тис грн;

 • одноразової матеріальної допомоги ліквідаторам аварії на ЧАЕС -використано 19,0 тис грн;

 • одноразової допомоги на лікування, у зв’язку з важким матеріальним становищем – використано 97,0 тис грн;

 1. міська програма надання матеріальної допомоги для поховання осіб, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні, не займаються підприємницькою діяльністю на 2018-2020 роки для виплати допомоги на поховання – використано 3,0 тис грн;

 2. міська програма забезпечення проведення масових, культурних та інших представницьких заходів, організація відзначення визначних дат та ювілеїв на 2018-2020 роки – використано 99,7 тис грн;

 3. міська програма розвитку молоді Лановецької міської ОТГ на 2019-2020 роки для організації молодіжних заходів – використано 19,5 тис грн;

 4. програма організації та проведення громадських робіт для тимчасової зайнятості населення на 2020 рік — для оплати праці з нарахуваннями використано 51,3 тис грн;

 5. міська програма організації суспільно-корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на території Лановецької міської ради на 2019-2021 роки — для оплати праці з нарахуваннями використано 4,3 тис грн;

 6. міська програма «Обдарована молодь» на 2018- 2020 роки – 97,0 тис грн;

 7. міська програма відшкодування різниці між розміром ціни тарифу на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів для сільських населених пунктів міської ради, та розміром економічно-обґрунтованих витрат Лановецькому комунальному підприємству по благоустрою на 2018-2020 роки — для оплати послуг автотранспорту з вивезення твердих побутових відходів по сільських населених пунктах використано 12,0 тис грн;

 8. міська програма надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку на території Лановецької міської ради на 2019-2021 роки — для виплати допомоги таким дітям використано 3,6 тис грн;

 9. міська програма для запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності і безоглядності на 2018-2020 роки — для придбання новорічних подарунків використано 6,9 тис грн;

 10. міська програма соціальної реабілітації дітей з інвалідністю на 2019-2020 роки — для виплати матеріальної допомоги для реабілітації дітей з інвалідністю – використано 14,0 тис грн;

 11. міська програма благоустрою та поводження з твердими побутовими відходами на території Лановецької міської ради на 2019 – 2021 роки – 5278,3 тис грн;

 12. програма фінансової підтримки Лановецького комунального підприємства по благоустрою на 2020 рік – використано 93,0 тис грн;

 13. програма «Впровадження системи вуличного відеоспостереження на території Лановецької міської ради» на 2018-2020 роки для встановлення та обслуговування систем відеоспостереження тощо – використано 103,3 тис грн;

 14. міська програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Лановецький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2019-2020 роки — для оплати за спожиті енергоносії використано 302,7 тис грн;

 15. програма запобігання поширенню на території міської ради коронавірусу COVID-19 у 2020 році — використано 376,8 тис грн для проведення дизінфекцій місць загального користування та придбання засобів індивідуального захисту;

 16. програма поводження з тваринами та врегулювання чисельності безпритульних тварин на території ради на 2020-2022 роки – використано 21,1 тис грн;

 17. програма розвитку водного господарства м.Ланівці на період до 2021 року використано 140,8 тис грн.

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ

Важливим демократичним інструментом участі громадян у бюджетному процесі Лановецької громади є Громадський бюджет, який уже вдруге відбувся у 2020 році.

На реалізацію проєктів-переможців Громадського бюджету направлено 664,9 тис грн.

У 2020 році переможцями «Громадського бюджету» стали проєкти:

 1. «Спортивний майданчик з вуличними тренажерами Лановецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 імені Юрія Коваля»;

 2. «Сучасний ігровий майданчик Лановецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 імені Юрія Коваля»;

 3. «Нове життя шкільному подвір’ю з велосипедним паркінгом Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2»;

 4. «Сучасне шкільне подвір’я Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2»;

 5. «Огорожа кладовища села Краснолука»;

 6. «Громадський простір села Михайлівка: «Healthy-відпочинок: заради здорових і щасливих людей»;

 7. «Облаштування дитячого ігрового майданчика «Чудовий світ дитинства» у села Татаринці»;

 8. «Відроджуємо фестивалі з духовою музикою» (закупівля інструментів для Юськовецького народного духового оркестру).

ОСВІТА

Одним із фундаментальних напрямів, який постійно розвивається, є освіта. Її місія — виховувати громадян, які у майбутньому працюватимуть на благо громади та відповідально ставитимуться до своїх суспільних обов’язків.

У 2020 році у місті та селах громади функціонувало 16 закладів освіти, з них 7 закладів дошкільної освіти та 4 загальноосвітніх шкіл, в тому числі 1 опорна школа з філіями, навчально-виховний комплекс, інклюзивно-ресурсний центр, мистецький заклад, 2 заклади позашкільної освіти. На їх утримання в 2020 році направлено 65% усіх здійснених видатків з бюджету громади – це 62,7 млн грн, з них:

1) на заробітну плату разом з нарахуваннями направлено 53,1 млн грн (84,7%), в тому числі за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету – 29,1 млн грн,

2) на енергоносії – 2,4 млн грн (3,9%).

При цьому середня вартість перебування одного учня в загальноосвітніх школах склала 25,0 тис грн.

Вартість навчання одного учня найбільше становить в Загірцівській ЗОШ І-ІІ ступенів (59 учнів) – 46,7 тис грн, найменше – 20,4 тис грн в Лановецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Юрія Коваля (780 дітей).

Найвища вартість перебування однієї дитини серед дошкільних закладів є в Лановецькому МКЗДО «Ромашка» (160 дітей), яка становить 36,3 тис грн, найменша в Юськовецькому КДНЗ «Сонечко» (22 дітей) – 14,8 тис грн, при цьому середня вартість перебування дитини в закладах дошкільної освіти складає 29,4 тис грн.

Протягом звітного року відбувалося постійне поповнення матеріально-технічної бази навчальних закладів громади, всього на суму 3 020 200 грн, з них по загальноосвітніх школах – 2 661 300 грн, по закладах дошкільної освіти – 358 800 грн.

Зокрема, цьогоріч завершено ремонт спортивного залу у Лановецькій загальноосвітній школі №1 ім. Ю.Коваля, на який виділено 1 411 860 грн, з них з бюджету ОТГ — 374 862 грн. Також у спортзалі встановлено нову вентиляційну систему, на яку із бюджету громади направлено 163 255 грн.

Професійне кухонне обладнання у 2020 році отримав Лановецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 імені Юрія Коваля. Організація шкільного харчування відіграє значну роль для безпечного та комфортного перебування учнів у школі. Тому для повного забезпечення харчоблоку закладу кухонним обладнанням закуплено електром’ясорубку, витяжний зонт, стелаж-сушку для посуду, стелаж та столи виробничі, плиту електричну з духовкою, шафу жарочну, сковородку електричну, пароконвектомат, мийку для посуду, марміти для перших та других страв, холодильну вітрину.

Загальна вартість закупівлі – 209 200 грн, з них за рахунок державної субвенції – 188 300 грн, міського бюджету – 20 900 грн.

Даний заклад один з перших впровадив систему НАССР на території Лановецької громади.

Оснащення школи сучасним кабінетом хімії – одна з найважливіших складових якісного та успішного освітнього процесу Лановецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2, який отримав заклад в листопаді 2020 року. Відтоді лабораторні та практичні роботи учні виконують в сучасній шкільній лабораторії. Вартість навчального кабінету хімії – 748 500,00 грн.

Для створення нового освітнього простору та забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” для перших класів громади придбано сучасні меблі, зокрема, зручні одномісні парти, що відповідають критеріям та здійснено закупівлю дидактичних матеріалів, комп’ютерного обладнання. Так, з державного бюджету на ці цілі направлено 619,0 тис грн, з бюджету громади – 109,0 тис грн.

У зв’язку із коронавірусною інфекцією COVID-19 усі заклади освіти були забезпечені дезинфікуючими засобами, антисептиками тощо.

За кошти бюджету громади, і що важливо – без залучення коштів батьків, відбуваються поточні ремонти приміщень шкіл та дошкільних закладів. Так, у 2020 році на ці потреби використали — 130 000 грн.

Розвивається у громаді і інклюзивна освіта. Зокрема, у 2020 році для закладу придбали новий автомобіль, який може слугувати мобільним кабінетом для виїзду на заняття. Таких авто всього два у області — у нас та в Тернополі. На придбання машини спрямовано 1 781 000 грн, з них 161 000 грн — із бюджету громади.

Для забезпечення ефективної позашкільної освіти у 2020 році відремонтовано приміщення для гуртка автотрасового моделювання, на що із бюджету громади виділено 110 768 грн. У 2021 році уже закуплено автотрасу для занять та змагань довжиною 35 м та шириною у 6 доріжок. Загальна вартість автотраси — 199 000 грн.

БЛАГОУСТРІЙ ТА ІНФРАСТРУКТУРА

В 2020 році на виконання заходів з благоустрою та поводження з твердими побутовими відходами на території Лановецької громади виділено 4821,4 тис грн. 80% цих коштів використано на поводження з твердими побутовими відходами, благоустрій кладовищ, утримання двірників та робітників, систематичне косіння та розчищення від стихійної рослинності на територіях прилеглих до об’єктів соціальної сфери, місць загального користування, біля пам’ятників, зупинок, адмінбудівель, прибирання снігу взимку тощо.

Протягом звітного періоду додатково було встановлено 37 світильників, протягнуто 3 790 метрів ліній вуличного освітлення – в загальному з бюджету громади спрямовано 325 586 грн. Окрім цього, значних затрат потребує утримання об’єктів зовнішнього освітлення в належному стані, зокрема у 2020 році на ці роботи використано 105 400 грн. Оплата за спожиту електроенергію мережі вуличного освітлення у звітному році становить 411 000 грн. Важливими є також затрати для підтримки чистоти та якісного функціонування місцевого стадіону, спортивних та дитячих майданчиків, зони відпочинку на території міського ставу, облаштування та догляд клумб на центральній площі міста та озеленення скверів, яких у 2020 році було на загальну суму 405,0 тис грн.

Для розвитку інфраструктурної мережі громади за звітний період здійснено капітальних видатків на суму 10 068 900 грн, з них субвенція з державного бюджету склала 5 139 400 грн:

 1. капітальний ремонт дороги по вул. Шевченка м. Ланівці Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 791,6 тис грн, в тому числі кошти місцевого бюджету – 791,6 тис грн;

 2. капітальний ремонт правостороннього тротуару по вул. Шевченка в м. Ланівці Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 50,7 тис грн, в тому числі кошти місцевого бюджету – 50,7 тис грн;

 3. будівництво тротуару по вул. Вишнівецька (в межах вул. Сагайдачного) м. Ланівці Тернопільської області (коригування кошторисної документації та експертиза проекту будівництва) – профінансовано всього в сумі 14,3 тис грн, в тому числі кошти місцевого бюджету – 14,3 тис грн;

 4. реконструкція нежитлової будівлі кінотеатру під адміністративні і громадські приміщення за адресою вул. Незалежності, 15 в м.Ланівці Тернопільської області – «Прозорий Офіс» – профінансовано всього в сумі 1 248,9 тис грн, в тому числі кошти субвенції – 1 033,4 тис грн, кошти місцевого бюджету – 215,5 тис грн;

 5. реконструкція ігрового дитячого майданчика для с. Татаринці Лановецького району Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 54,4 тис грн, в тому числі кошти субвенції – 52,4 тис грн, кошти місцевого бюджету – 2,0 тис грн;

 6. реконструкція спортивного дитячого майданчика для с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 52,6 тис грн, в тому числі кошти субвенції – 50,6 тис грн, кошти місцевого бюджету – 2,0 тис грн;

 7. реконструкція ігрового дитячого майданчика для с. Загірці Лановецького району Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 54,4 тис грн, в тому числі кошти субвенції – 52,4 тис грн, кошти місцевого бюджету – 2,0 тис грн;

 8. реконструкція спортивного дитячого майданчика для с. Загірці Лановецького району Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 52,6 тис грн, в тому числі кошти субвенції – 50,6 тис грн, кошти місцевого бюджету – 2,0 тис грн;

 9. проектно-вишукувальні роботи по об’єктах:

капітальний ремонт тротуару по вул. Центральна в с. Краснолука Лановецького району Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 33,3 тис грн, в тому числі кошти місцевого бюджету – 33,3 тис грн;

капітальний ремонт тротуару по вул. Центральна в с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 31,4 тис грн, в тому числі кошти місцевого бюджету – 31,4 тис грн;

капітальний ремонт тротуару по вул. Центральна в с. Юськівці Лановецького району Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 32,2 тис грн, в тому числі кошти місцевого бюджету – 32,2 тис грн;

капітальний ремонт тротуару по вул. Незалежності (від будинку 34 до «Пам’ятника полеглим в Другій Світовій війні») в м. Ланівці Тернопільської області – профінансовано всього в сумі 25,2 тис грн, в тому числі кошти місцевого бюджету – 25,2 тис грн;

10. реконструкція електричних мереж для електропостачання електроустановок вуличного освітлення – профінансовано всього в сумі 227,3 тис грн, в тому числі кошти місцевого бюджету – 227,3 тис грн;

11. капітальний ремонт спортивного залу (заміна підлоги Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Юрія Коваля вул. Шкільна, 5 м. Ланівці Лановецького району, Тернопільської області) – профінансовано всього в сумі 347,0 тис грн, в тому числі кошти місцевого бюджету – 347,0 тис грн.

Також у 2020 році Управлінням капітального будівництва ОДА за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку здійснювався проєкт організація території Лановецького зоологічного парку місцевого значення «Лановецький зоободсад» в м.Ланівці Тернопільської області – будівництво». Проєкт профінансовано всього в сумі 6 160,6 тис грн, в тому числі кошти субвенції – 3 900,0 тис грн, кошти місцевого бюджету – 2 260,3 тис грн.

Окрім цього, у 2020 році Лановецька громада працювала над проєктами у співпраці із міжнародною програмою DOBRE.

1. Проєкт «Удосконалення надання послуги по поводженню з побутовими відходами в Лановецькій обʼєднаній територіальній громаді», в рамках якого для приватних домогосподарств закуплено 1723 контейнери об’ємом 120 л, 240 л, 350 л та 1100 л на суму 1 408 587 грн.

2. Облаштування молодіжного інклюзивного майданчика «Твій безмежний простір». Це місце з альтанкою оригінального дизайну, лавками, гойдалками, батутами, інклюзивними та спортивними елементами для вуличного спорту, де сьогодні любить збиратися молодь. Реалізація відбувалася в рамках молодіжного компоненту програми DOBRE за співфінансування Лановецької міської ради. Загальна вартість проєкту — 412 700 грн. З них донорських коштів – 183 000 грн, із бюджету громади —129 900 грн.

3. Облаштування сесійної зали в приміщенні Лановецької міської ради. Метою проєкту є спрощення процесу підготовки засідань; реалізація системи електронного голосування, підвищення якості мультимедійного супроводу. Програмою DOBRE закуплено обладнання на суму – 247 565 грн.

4. Залучення консультантів з розробки проєктів благоустрою громадських просторів (плейсмейкінгу). Для досягнення стратегічних пріоритетів у громаді за допомогою програми DOBRE/USAID залучено консультантів програми для розробки якісних планів з благоустрою, оновлення та покращення громадського простору в ОТГ. В результаті роботи експертів розроблено концепт дизайну набережної міського ставу. Загальна вартість робіт – 125 184 грн.

5. Створення документації з просторового планування території та землевпорядних робіт в ОТГ — комплексне просторове планування. Проєкт передбачав створення містобудівної та землевпорядної документації, а саме визначення сучасного стану використання території та земель об’єднаної територіальної громади, планування розвитку території, заходів з охорони земель та раціонального використання ресурсів. Бюджет проєкту — 794 428 грн, в тому числі співфінансування з бюджету міської обʼєднаної територіальної громади — 86 000 грн.

РОЗВИТОК СТАРОСТИНСЬКИХ ОКРУГІВ

Важливою для розвитку громади є робота у розрізі старостинських округів. У 2020 році у селах громади продовжували реалізовувати розпочаті ініціативи, підтримували активність мешканців, а також працювали над новими проєктами.

Загірцівський старостинський округ

У Загірцівському старостинському окрузі цього року працювали над налагодженням системи вивозу твердих побутових відходів. В рамках проєкту «Удосконалення надання послуги по поводженню з побутовими відходами в Лановецькій обʼєднаній територіальній громаді» мешканці сіл Загірці та Михайлівка отримали індивідуальні сміттєві контейнери.

Протягом року відбувалися поточні ремонти доріг у селах.

Проєкт Загірцівської ЗОШ «Громадський простір села Михайлівка: «Healthy-відпочинок: заради здорових і щасливих людей» став переможцем «Громадського бюджету-2020». Також у звітному році у с. Загірці встановили спортивний майданчик, а у с. Михайлівка — дитячий ігровий майданчик.

Краснолуцький старостинський округ

У Краснолуцькому старостинському окрузі у 2020 році працювали цьогоріч над освітленням по вул. Центральна та вул. Мирна.

Отримали також мешканці с. Краснолука індивідуальні сміттєві контейнери. Навесні у селі відбувалося щорічне вирівнювання вулиць з метою підтримки стану дорожнього покриття.

Завдяки активності мешканців Краснолука в рамках «Громадського бюджету-2020» тут встановили нову огорожу довкола кладовища.

Юськовецький старостинський округ

У Юськовецькому старостинському окрузі у 2020 році також працювали над упорядкуванням дорожнього покриття та додатково освітили вул. Додатки.

Проєкт «Відроджуємо фестивалі з духовою музикою», який передбачав закупівлю духових інструментів для Юськовецкого народного духового ансамблю, став одним із переможців конкурсу «Громадський бюджет — 2020».

Також завдяки активності молоді села у 2020 році біля школи облаштували відпочинкову зону. За кошти міського бюджету закуплено бруківку, яку цьогоріч встановлять на території простору.

Якимівський старостинський округ

У Якимівському старостинському окрузі тривала масштабна робота над відновленням закинутого ставка, завдяки чому покращено технічний стан водойми у с. Якимівці та здійснено благоустрій навколо території.

Отримали мешканці сіл Татаринці та Якимівці індивідуальні сміттєві контейнери. Також у 2020 році тривали роботи з освітлення та утримання дорожнього покриття на території округу.

Окрім цього, у Якимівському дошкільному закладі «Росинка» задля безпеки дітей встановлено нову огорожу.

З метою подальшої реалізації енергоефективних заходів у Якимівській філії Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 виготовлено проектно-кошторисну документацію «Капітальний ремонт із впровадження енергозберігаючих технологій у Якимівській філії Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2», згідно із якою загальна вартість проєкту складе 4 360 306 грн.

В рамках «Громадського бюджет-2020» у с. Татаринці встановлено дитячий майданчик. Окрім цього, на території округу у с. Якимівці встановили новий спортивний майданчик.

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Відповідно до статті 12 Земельного кодексу України та статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень міських рад та їх виконавчих органів належить розпорядження земельними ресурсами.

За звітний період на пленарних засіданнях сесій міської ради розглянуто 794 заяви у сфері регулювання земельних відносин. Виставлено на аукціон продаж орендного права 15 земельних ділянок загальною площею 156,17 га. З них здано в оренду — 9 ділянок загальною площею 117, 67 га на суму 335 301 грн.

За період 2015-2020 роки до міської ради надійшло 225 заяв від учасників бойових дій. У 2020 році позитивно розглянуто 24 заяви від учасників бойових дій, з них: 16 заяв – для ведення особистого селянського господарства, 5 заяв – для індивідуального будівництва, 3 заяви – для садівництва.

МЕДИЦИНА

У період пандемії кожен із нас відчув цінність надання якісних медичних послуг, тому розвиток медичної сфери у Лановецькій громади є одним із пріоритетних напрямів.

Надання первинної медичної допомоги у громаді забезпечує комунальне некомерційне підприємство «Лановецький міський центр первинної медико-санітарної допомоги», у структуру якого входить 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини (м. Ланівці, с. Якимівці, с. Юськівці) та 7 фельдшерських пункти (с. Оришківці, с. Волиця, с. Малі Куськівці, с. Краснолука, с. Татаринці, с. Загірці, с. Михайлівка).

У громаді успішно реалізовується медична реформа. Станом на 01 січня 2021 року 13 сімейними лікарями медичних закладів Лановецької громади укладено більше 15 060 декларацій із пацієнтами.

Всі медичні заклади громади на 100% забезпечені медичним обладнанням відповідно до вимог НСЗУ, медикаментами для надання невідкладної допомоги, засобами індивідуального захисту, канцтоварами, паливно-мастильними матеріалами тощо.

У 2020 році на базі КНП «Лановецький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» відкрито кабінет діагностики, де проводиться вимірювання артеріального тиску, пульсоксиметрія, загальний аналіз крові, сечі, цукор крові, рівень холестерину, швидкі тести на гепатит, ВІЛ-інфекцію, вагітність, ЕКГ. Для його облаштування Лановецьким міським центром ПМСД придбано сучасне лабораторне обладнання на суму 340 000 грн.

Швидко та експертно спрацював Лановецький міський центр первинної медико-санітарної допомоги під час пандемії коронавірусної інфекції COVID-19. Так, було створено мобільну бригаду, яка проводить тестування пацієнтів з підозрою на COVID-19 методом ПЛР.

МОЛОДЬ

Тривала активна робота і у напрямі молодіжної політики. У 2020 році у співпраці із програмою DOBRE відбулося відкриття проєкту «Твій безмежний простір», про який ми уже згадували вище. Також, за ініціативи молоді, на набережній міського ставу відкрили воркаут-майданчик для занять спортом на вулиці. Вартість проєкту — 99 800 грн.

Також Молодіжною радою реалізовано проєкт «Академія молодіжного лідерства» – три дні тренінгів для молоді, які спрямовані на формування лідерського потенціалу та громадянської активності. На його реалізацію використано 147 400 грн, з них 132 400 грн — залучені донорські кошти, які Молодіжна рада виграла у конкурсі «Місцеві ініціативи для розвитку громад».

Долучається молодь і до діяльності Культурного центру Єловицьких, де цьогоріч вдалося організувати концерт учасників Євробачення — гурту O’Torvald.

Окрім цього, Культурний центр Єловицьких працює в рамках карантинних обмежень. Тут із урахуванням усіх заходів безпеки протягом року відбуваються трансляції футбольних матчів, кінопокази, зустрічі із цікавими особистостями та активна онлайн-робота.

Отже, за 2020 рік до бюджету Лановецької ОТГ додатково залучено коштів, в тому числі у вигляді предметів довгострокового користування, в сумі – 11,1 млн грн.

2020 рік видався не найпростішим для усього світу, проте приємно усвідомлювати, що розвиток Лановецької громади не припинявся навіть в умовах пандемії. Це результат нашої спільної роботи. Тому дякую усім депутатам, виконавчим органам міської ради, активним мешканцям за те, що наша громада щороку стає більш сильною, розвинутою, комфортною та європейською!

Закликаю і надалі усіх долучатися до роботи на благо Лановецької міської територіальної громади. Разом зможемо більше!

З повагою та вдячністю
Міський голова
Роман КАЗНОВЕЦЬКИЙ