ЗВІТ СТАРОСТИ ЛАНОВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – СІЛ БЕРЕЖАНКА, ЖУКІВЦІ, МАРТИШКІВЦІ, ВЕЛИКА БІЛКА, МАЛА БІЛКА ЗА 2024 РІК
Ще один важкий воєнний рік, який ми вистояли завдяки нашій єдності, віри в Україну і в наших воїнів. Саме дякуючи Збройним силам України, ми певною мірою маємо стабільність, можливість працювати та розвиватися.
Згідно із статтею 541 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про старосту Лановецької міської ради, затвердженим рішенням міської ради від 18 грудня 2020 року № 27, звітую про свою роботу на посаді старости Лановецької міської ради – сіл Бережанка, Жуківці, Мартишківці, Велика Білка та Мала Білка за 2024 рік.
До виконання своїх повноважень приступив 01 січня 2021 року на підставі рішення міської ради від 03 грудня 2020 року № 12 «Про затвердження старости». В роботі керуюсь Конституцією України, постановами Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та Положенням про старосту.
До складу старостинського округу входить п’ять сіл – Бережанка, Жуківці, Мартишківці, Велика та Мала Білка, площа якого складає 3858 га. Загальна кількість населення становить 752 особи. Домогосподарств – 537.
Основна моя діяльність спрямована на забезпечення виконання повноважень, направлених на розв’язання проблемних питань розвитку території, задоволення соціально-економічних потреб населення, здійснення від імені громади та в її інтересах функцій і повноважень місцевого самоврядування, визначених діючим законодавством.
Відповідно до покладених на мене повноважень:
1) беру участь у пленарних засіданнях сесій міської ради та засіданнях виконавчого комітету міської ради;
2) сприяю жителям відповідних сіл у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади;
3) беру участь у підготовці проєкту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідних сіл;
4) беру участь у підготовці проєктів рішень міської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідних сіл;
5) беру участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідних сіл;
6) беру участь в організації виконання рішень міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови на території відповідних сіл та у здійсненні контролю за їх виконанням;
7) беру участь у здійсненні контролю за станом благоустрою у відповідних селах;
8) здійснюю контроль за станом довкілля, об’єктів інфраструктури, громадським правопорядком на території відповідних сіл;
9) беру участь у заходах, спрямованих на подолання складних життєвих обставин осіб, які опинилися у таких обставинах, та які проживають на території відповідних сіл;
10) здійснюю моніторинг за дотриманням прав і законних інтересів жителів відповідних сіл у сфері соціального захисту, культури, освіти, спорту, туризму, житлово-комунального господарства, реалізації права на працю, медичну допомогу;
11) вчиняю нотаріальні дії, передбачені частиною першою статті 37 Закону України «Про нотаріат» (у обсягах, що відповідає вимогам чинного законодавства);
12) здійснюю заходи із ведення погосподарського обліку на території відповідних сіл;
13) забезпечую ведення персонально-первинного облікупризовників і військовозобов’язаних;
14) надаю адміністративні послуги у випадках, передбачених рішеннями міської ради;
15) надаю суб’єктам звернень, що мешкають на території відповідних сіл, вичерпну інформацію і консультації щодо порядку надання адміністративних послуг.
Прийом жителів здійснюється чотири дні на тиждень з 08.00 до 16.00 год у селі Бережанка – понеділок, четвер, у селі Мала Білка – вівторок, п’ятниця.
Звернення громадян є найважливішою формою забезпечення зв’язку між владою та громадянами, що в свою чергу слугує орієнтиром при прийнятті важливих рішень, що стосуються інтересів населення громади. Так, за звітний період зареєстровано 574 звернення та надано послуг:
- 39 – послуг реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання;
- 80 – послуг з надання витягу з реєстру територіальної громади;
3) 16 – послуг землевпорядкування та архітектури;
4) 26 – нотаріальних дій;
5) 92 – послуги соціального характеру;
6) 234 – видано витягів про зареєстрованих у приміщеннях / будинку осіб, довідок-характеристик, довідок про реєстрацію місця проживання;
7) 87 – послуг, спрямованих на коригування адреси домогосподарств, надання одноразових матеріальних допомог, видалення зелених насаджень, видачу дозволу на порушення об’єкту благоустрою, соціально-правовий захист дітей та ін.
На території округу розташована одна бюджетна установа:
- медичний пункт тимчасового базування с. В.Білка.
Війна змусила нас дещо змінити форми і методи нашої роботи. Але, основні принципи залишаються незмінними. Протягом року ми працювали керуючись принципами законності, відкритості, гласності та прозорості в межах повноважень, визначених діючим законодавством України.
Впродовж 2024 року робили все, аби кожен день наближав нас до Перемоги. Процеси життєзабезпечення громади не припинялися. Організовували різні благодійні заходи та передали безліч продуктів харчування на Збройні сили України.
Так, надавали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових та гігієнічних наборів соціально вразливим категоріям населення (сім’ї військовослужбовців, малозабезпечені та багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю І, ІІ групи, пенсіонери).
Проводились систематичні відвідування багатодітних сімей та сімей, які потрапили у складні життєві обставини, надавалась допомога та рекомендації.
Сприяв у підтримці внутрішньо – переміщених осіб, які проживають на території старостинського округу. Взаємодіяв з волонтерською організацією (Червоний Хрест), яка неодноразово надавала гуманітарну допомогу для ВПО та сприяв вирішенню інших не менш важливих питань для того щоб люди, які постраждали від війни, були забезпечені усім необхідним для прожиття.
Що стосується дорожньо-транспортної інфраструктури на території старостинського округу, то було здійснено грейдерування та підсипання доріг комунальної власності в селі Жуківці по вулицях Зарічна, Володимира Нечая, в селі Бережанка по вулицях Залізнична, Засад, в селі Мала Білка по вулиці Підгірна, в селі Велика Білка по вулиці Козацька щебенем, який був закуплений за кошти бюджету громади в сумі 76,4 тис.грн. А також була спланована та прокладена (висипана щебенем) проїжджа частина дороги від цвинтаря до церкви в селі Бережанка.
Завдяки співфінансуванню з обласним бюджетом у 2024 році були відремонтовані три дорожніх мости в селах Бережанка, Велика Білка.
Через замулення та непрохідність стічних каналів меліоративної системи мешканці села Мала Білка зіткнулись з проблемою підтоплення поверхні проїзної частини автомобільної дороги та домогосподарств. Для вирішення нагальної проблеми з бюджету громади було виділено 66,4 тис.грн.
Для поліпшення санітарного стану довкілля проводився постійний благоустрій в населених пунктах округу, а саме: протягом року здійснювалось прибирання, обкошування трави та утримання «Козацької могили», пам’ятника загиблим односельчанам, каплички в с. Бережанка, місцевого парку; підтримувався задовільний стан на території комунальних закладів та місць загального користування (в т. ч. утримувались у належному санітарному стані кладовища), проводились заходи з вирубки сухих дерев, чагарників в селах Велика Білка, Мала Білка, Мартишківці, Бережанка, Жуківці; в літній період здійснювалось обкошування трави вздовж узбіч доріг населених пунктів; вдалося прибрати стихійні сміттєзвалища в селах Жуківці, Велика Білка, Бережанка.
Задля безпеки населення в адмінприміщеннях старостинського округу розміщенні агітаційні листівки з інформацією з цивільного захисту. В селі Жуківці створено укриття цивільного захисту для населення.
Здійснено косметичний ремонт адміністративних приміщень в старостатах.
З метою попередження нещасних випадків серед населення в опалювальний період проведено обхід соціально-незахищених сімей з агітаційною роботою щодо попередження від нещасних випадків.
Завдяки підтримці товариства з обмеженою відповідальністю «Шумськ-Агро» та приватного сільськогосподарського підприємства агрофірма «Горинь», які орендують землі на території старостинського округу, з нагоди новорічних та різдвяних свят вручені солодкі подарунки дітям, які проживають на території старостинського округу.
Все, що зроблено протягом року – це результат нашої спільної, наполегливої праці. Попри війну, села старостинського округу живуть та в міру можливостей, розвивається. Процеси забезпечення життєдіяльності не припиняються, поступово відбуваються позитивні зміни.
Безмежна шана і вдячність нашим Захисникам і Захисницям за надію на майбутнє, за кожен клаптик звільненої від окупантів рідної землі. Вклоняюся всім Героям, які сьогодні захищають українську землю, на жаль, і ціною власного життя.
Староста Віктор МИХАЩУК