Компенсації для роботодавців при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб
- Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.
(Постанова Кабінету Міністрів України №696 від 08.09.2015 року «Про затвердження порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб)
Одним із видів компенсацій витрат роботодавця є компенсація на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше 6 календарних місяців.
Така компенсація надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази, та виплачується щомісяця в розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць. Зазначені витрати включають основну та додаткову заробітну плату, визначену відповідно до частин першої та другої статті 2 Закону України “Про оплату праці“, та суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого на такі виплати.
Роботодавець для отримання компенсації протягом 2-х місяців з дня працевлаштування подає центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми та копії трудового договору між ним і працівником або розпорядчого акта про прийняття на роботу. Рішення про компенсацію або відмову в компенсації приймається базовим центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дати отримання всіх необхідних даних. У разі прийняття рішення про компенсацію протягом 7 робочих днів між центром зайнятості та роботодавцем укладається договір.
Дія цього Порядку не поширюється на роботодавців, які є бюджетними установами.
- Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
(Постанова Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №331 (зі змінами) «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні».
Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом, або обчисленої з неї відповідної суми у разі, коли особа працювала неповний місяць, щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Тривалість виплати: до 3-х місяців з дня працевлаштування особи. Розмір: мінімальна заробітна плата щомісяця за кожну працевлаштовану ВПО.
Право на таку компенсацію надається роботодавцю за кожного переселенця, який працює на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту). Подати заяву можна не раніше 5-ти календарних днів після працевлаштування ВПО.
Не має право на компенсацію роботодавець, який:
є бюджетною установою;
не подав у податкову квартальну або річну звітність за останній звітний період на дату подання заяви на компенсацію;
якщо працевлаштував ВПО, яка вже була працевлаштована за цією ж програмою.
Документи на цю компенсацію можна подати через портал ДІЯ або особисто підійти до фахівця місцевого підрозділу Тернопільського обласного центру зайнятості.
Компенсації для роботодавців при працевлаштуванні осіб з інвалідністю.
- Компенсація фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.
(Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 р. №893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю»)
Таку компенсацію можуть отримати роботодавці, які починаючи з дня набрання чинності вищевказаної постанови, працевлаштували особу з інвалідністю 1 або 2 групи, яка є застрахованою особою.
Компенсація надається за придбаний (придбані) роботодавцем допоміжний засіб (допоміжні засоби) для облаштування робочого місця, перелік яких визначений в додатку 1 Постанови.
Граничний розмір компенсації не може перевищувати:
– 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи,
– 10 розмірів мінімальної зарплати — за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи.
Для отримання компенсації роботодавець упродовж 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю подає центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності заяву про надання компенсації за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (додаток 2 до Постанови).
Лановецьке управління Кременецької філії
Тернопільського обласного центру зайнятості,
телефон 0672925591