Лановецький відділ Тернопільського обласного центру зайнятості інформує!
На Тернопільщині 217 безробітних з інвалідністю шукають роботу.
Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації!
Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.
За початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 920 осіб з інвалідністю, з них
762 – мали статус безробітного (серед них 100 учасників бойових дій, 83 ВПО);
272 – працевлаштовано,
70 – проходили професійне навчання;
33 – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;
23 – отримали ваучери на оплату навчання.
Через місцевий підрозділ служби зайнятості здійснювали пошук роботи з початку року 24 особи з інвалідністю, які мали статус безробітного. 4 – вдалося працевлаштувати, 2 – проходили професійне навчання.
На сьогодні 217 безробітних з інвалідністю продовжують пошук роботи через місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості.
Через Лановецьке управління шукають роботу 10 осіб з інвалідністю, які мають статус безробітного, серед них: сторож, водій, технік поштового зв’язку, молодша медична сестра, продавець.
Роботодавці області пропонують 130 вакансій для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні водії, продавці, слюсарі різної спеціалізації, підсобники, бухгалтери, інженери та лікарі.
До слова. Роботодавці, які працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати:
-
106,5 тис. грн – компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I чи II групи.
-
Компенсацію 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року.
-
8 тис. грн – компенсації за працевлаштування людей з інвалідністю зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які були прийняті на роботу після початку повномасштабної агресії. Тривалість компенсації – 6 місяців. Подати документи можна в електронній формі через портал Дія.
За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.
Актуальні вакансії та зарплати на Тернопільщині
Місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості пропонують шукачам роботи більше 2-х тис. вакансій. З них, 27% – із заробітною платою вищою від середньої по області.
Найбільша потреба у працівниках – на підприємствах переробної промисловості, в торгівлі, у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, в освіті, транспортній галузі.
У топ 10 вакансій області увійшли: водій, продавець, кухар, швачка, лікар, вантажник, підсобний робітник, бухгалтер, медсестра, касир.
У топі професій за розміром зарплати:
35–50 тис. грн – економіст, представник торговельний, водії автотранспортних засобів;
26-30 тис. грн – дизайнер-виконавець, оператор лінії у виробництві харчової продукції (виробництво м’ясних продуктів), монтажники устаткування зв’язку, електрогазозварник, модельєр-конструктор, інженер-конструктор, начальник виробництва, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, слюсарі-електрики з ремонту електроустаткування, головний бухгалтер;
25 тис. грн – комплектувальник меблів, оператор пульта керування устаткуванням залізобетонного виробництва, рихтувальник кузовів, оператор верстатів з програмним керуванням, слюсар з механоскладальних робіт, водій навантажувача, підсобні робітники, керуючий відділенням; керуючий магазином, начальник відділу.
Загалом зарплата залежить від виконуваних обов’язків та кваліфікації.
За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. «гарячої лінії» – (063) 5765756.
Зауважимо, що подати або знайти вакансію можна через сервіси:
ТГ-канали “Робота на Тернопільщині”, «Вакансії! Тернопільська область»
Єдиний портал вакансій (https://jobportal.dcz.gov.ua/)
Національний Кадровий Резерв (https://ukrnkr.in.ua/)
Пропонуєте роботу? Подайте вакансію, скориставшись Електронним помічником Роботодавця: http://surl.li/gmclv, через особистий кабінет роботодавця: https://www.dcz.gov.ua/cabinet (можна також зайти через чат-бот @DCZWorkNowBbot), вона одразу буде опублікована і рекрутери почнуть підбір кандидатів.
Шукаєте роботу? Заповніть анкету-резюме: http://surl.li/byovs
Громадські роботи – користь для громад Тернопільщини
Одна з ефективних форм сприяння зайнятості безробітних – організація громадських робіт, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам певної громади, проводяться на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти: місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, включаючи виплату як основної, так і додаткової зарплати.
Види цих робіт визначаються місцевими громадами та можуть бути організовані для всіх бажаючих, але в першу чергу – для зареєстрованих безробітних.
Так, з початку 2024 року було укладено 83 договори з громадами, згідно з якими до громадських робіт було залучено 327 осіб. Зокрема, Лановецьким управлінням Кременецької філії було укладено 14 договорів з громадами та з 31 залученою особою. Вони здійснювали супровід людей з інвалідністю по зору та соціально вразливих верств населення, надавали допомогу учасникам бойових дій та їх сім’ям; виконували роботи з ремонту об’єктів соціальної сфери та упорядкування парків, вулиць, цвинтарів. Після участі у громадських роботах багато безробітних залишилися працювати на постійних місцях праці.
На проведення цих робіт було витрачено 774,8 тис. грн Фонду та 851,8 тис. грн коштів місцевих бюджетів, у Лановецькій та Борсуківській громадах відповідно 64,95 тис. грн. та 97,43 тис. грн.
Громадські роботи вигідні громадам, оскільки:
– дають можливість виконати необхідні роботи у громаді,
– забезпечують тимчасову зайнятість та заробіток місцевих мешканців,
– економлять кошти громад (оскільки частину коштів компенсує СЗ),
– пом’якшують або попереджують соціальну напругу, наслідки безробіття для жителів громад;
– забезпечують соціальний розвиток громади.
Громадські роботи вигідні роботодавцям, адже:
– це реальна економія коштів,
– є можливість залучити тимчасових працівників до виконання певного обсягу робіт, не відволікаючи основний штат від роботи,
– є нагода оцінити професійні здібності та якості і при появі вакансій обрати претендентів з числа безробітних, які працювали на громадських роботах.
Громадські роботи вигідні зареєстрованим безробітним, бо:
– це джерело легального доходу у час пошуку роботи,
– є соціальні гарантії,
– період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу,
– це можливість відчути себе потрібним, працювати в колективі, приносити користь громаді,
– це реальний шанс у подальшому отримати постійне місце праці.
За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.
Лановецьке управління Кременецької філії
Тернопільського обласного центру зайнятості
тел.(067) 2925591