АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Мета акції – привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах світу розпочинається акція «16 днів проти насильства».
Основне завдання акції – привернути увагу суспільства до двох актуальних проблем: запобігання й протидії домашньому насильству та торгівлі людьми. Також акція спрямована на активізацію діяльності державних установ і громадських організацій для об’єднання зусиль у захисті прав людини.
Акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності щодо усіх форм насильства, а також продовжити створення недискримінаційного простору для життя, розвитку й професійного зростання кожної людини.
У знак підтримки люди в усьому світі пов’язують свій одяг помаранчевою стрічкою. Це офіційний колір протидії насильству, який символізує світле та вільне майбутнє.
Дати початку та завершення акції обрано невипадково. Вони утворюють символічний ланцюжок, що поєднує заходи проти насильства щодо жінок і дії із захисту прав людини, підкреслюючи: будь-які прояви насильства, незалежно від статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює такі важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Домашньому насильству не місце ані серед традицій, ані у сучасному житті. Розірвіть коло домашнього насильства!
Якщо ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідком – не мовчіть!