Лановецький відділ Тернопільського обласного центру зайнятості інформує!
440 переселенців шукають роботу на Тернопільщині, половина з них мають вищу освіту
Цьогоріч (за оперативними даними) через місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості шукали роботу 1733 внутрішньо переміщених осіб, з них 1225 – отримали статус безробітного. В місцевий підрозділ звернулося у 2024 році 55 переселенців, 40 – набули статусу безробітного.
З початку 2024 року за скеруванням служби зайнятості області:
484 переселенці Тернопільщини працевлаштовані, здебільшого в торгівлі, у переробній промисловості та в освіті, в т.ч. 13 ВПО працевлаштовані за сприяння місцевого підрозділу.
220 – з компенсацією роботодавцям коштів на оплату праці за працевлаштованих ВПО, в т.ч. 4 місцевих роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 5 ВПО;
158 – працювали в складі «Армії відновлення» (на суспільно корисних роботах), з них 25 – переселенців, які проживають на Лановеччині;
26 – мали тимчасову роботу;
88 – безробітних ВПО проходили профнавчання; за сприяння місцевого підрозділу служби зайнятості 5 ВПО проходили профнавчання та працевлаштовані після його закінчення.
40 – отримали ваучери на оплату навчання.
Зараз кар’єрні радники Тернопільського обласного центру зайнятості продовжують пошук прийнятних місць праці для 440 внутрішньо переміщених осіб зі статусом безробітного. Серед них: 89,8% – жінки, 48,2% – з вищою освітою.
За професійними групами:
112 – працівники сфери торгівлі та послуг,
68 – найпростіших професій,
57 – технічні службовці,
96 – професіонали та фахівці,
40 – держслужбовці і керівники різного рівня,
7 – кваліфіковані робітники сільського, лісового, рибного господарств.
За професіями шукають роботу:
64 продавці,
20 освітян (вчителів, вихователів, викладачів, фітнес-тренер),
18 менеджерів,
16 кухарів, пекарів та кухонних робітників,
14 операторів,
11 водіїв і машиністів;
11 соцробітників,
10 медсестер (медбратів);
10 листонош,
9 інженерів.
На сьогодні шукають роботу 16 зареєстрованих безробітних ВПО, які проживають на території Лановеччини.
Шановні роботодавці! Якщо Ви можете запропонувати роботу переселенцям, зверніться у місцевий підрозділ служби зайнятості або подайте вакансію, скориставшись Електронним помічником Роботодавця: http://surl.li/gmclv, а також через особистий кабінет роботодавця: https://www.dcz.gov.ua/cabinet (можна зайти через чат-бот @DCZWorkNowBbot), вона одразу буде опублікована і рекрутери почнуть підбір кандидатів.
До слова, роботодавці, які працевлаштовують переселенців, можуть отримати компенсації!
За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, або за тел. «гарячої лінії» – (063) 5765756.
На Тернопільщині жінки займають 83% керівних посад, започатковують бізнес, працюють верстатницями, операторками АЗС, водійками
За сприяння служби зайнятості Тернопільщини цьогоріч знайшли роботу 4382 жінки (61% від усіх працевлаштованих). Жінки погоджуються також і на роботу за професіями, що традиційно вважалися чоловічими: верстатник, оператор АЗС, водій тролейбуса, підсобник. Також, жінки у цьому році зайняли 83% вакансій керівників та службовців.
В «Армії відновлення», на суспільно корисних роботах, що організовуються на період військового стану, працювали 392 жінки, які були залучені до:
плетіння маскувальних сіток і кікімор,
виготовлення окопних свічок,
робіт у благодійних їдальнях, на пунктах видачі гуманітарної допомоги, в побутовому обслуговуванні ВПО,
робіт з підтримування у готовності захисних споруд цивільного захисту, пристосування приміщень під найпростіші укриття,
ремонту спецодягу тощо.
У 2024 році професійне навчання за сертифікатами за сприяння служби зайнятості Тернопільщини проходили 703 жінки з числа зареєстрованих безробітних. Деякі з них здобували класично «чоловічі» професії:
ливарник пластмас,
механік,
оператор БПЛА,
штукатур,
склодув,
технік-землевпорядник, р
обітник фермерського господарства,
оператор лінії,
знімач-укладальник у виробництві стінових та в’яжучих матеріалів,
на виробництві цегли – знімач-укладальник заготовок та виробів і формувальник вогнетривких виробів,
робітник на лісогосподарських роботах.
412 жінок отримали ваучери для оплати навчання, у тому числі й за напрямками: геодезія та землеустрій, комп’ютерні науки, ветеринарна медицина, агрономія та за професіями: верстатник деревообробних верстатів, бджоляр, машиніст (кочегар) котельної, оператор котельні.
Все більше розвивається жіноче підприємництво. З початку дії урядової програми «єРобота» 708 фізичних осіб, представників мікро та малого бізнесу, отримали гранти на започаткування чи розширення бізнесу, з них 344 жінки (49%).
Крім того, прийнято 40 позитивних рішень щодо грантової підтримки бізнес-ідей учасників бойових дій та членів їх родин, серед них 16 дружин ветеранів.
Вакансії, які подають роботодавці у службу зайнятості області, не мають вимог щодо статі претендентів (згідно з діючим законодавством в оголошеннях про роботу заборонено зазначати стать потенційного працівника, окрім випадків, коли виконувана робота вимагає обмежень за статтю). Зараз роботодавці Тернопільщини мають майже 2 тис. пропозицій праці, якими можуть скористатися як жінки, так і чоловіки, які мають відповідну кваліфікацію і здатність виконувати обов’язки відповідно до вимог вакансії.
На сьогодні продовжують пошук прийнятних місць праці 2,1 тис. безробітних. Серед них 79% – жінки.
В місцевий підрозділ служби зайнятості з початку 2024 року звернулося за пошуком роботи 249 безробітних, 67% – жінки. 46 жінок знайшли своє місце праці за сприяння служби зайнятості, 39 – проходили навчання, 16 жінок тримали ваучер на оплату навчання.
На сьогодні продовжує пошук роботи 51 жінка зі статусом безробітного.
За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.
На Тернопільщині є робота в котельнях. Не маєш фаху – навчайся!
Роботодавці Тернопільщини на сьогодні мають 205 вакансій операторів котельні, машиністів (кочегарів) котельні та опалювачів.
Якщо у Вас немає відповідної кваліфікації, за спрямуванням служби зайнятості професії оператора котельні та машиніста (кочегара) котельні можна здобути у Тернопільському обласному навчально-курсовому центрі, Івано-Франківському, Рівненському, Львівському центрі професійно-технічної освіти (ЦПТО ДСЗ); оператора котельні – в Одеському та Полтавському ЦПТО ДСЗ. Скористайтеся Онлайн-графіком формування груп в ЦПТО ДСЗ за різними професіями та освітніми програмами.
Фінансування витрат на навчання, проживання, медичний огляд та проїзд безробітних здійснюється за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Деякі категорії громадян можуть безкоштовно отримати ваучер на перепідготовку та підвищення кваліфікації за професіями: вакансій операторів котельні, машиністів (кочегарів) котельні у Тернопільському обласному навчально-курсовому центрі, Івано-Франківському, Рівненському, Львівському центрі професійно-технічної освіти (ЦПТО ДСЗ); оператора котельні – в Одеському та Полтавському ЦПТО ДСЗ.
За експериментальним проєктом за професіями оператора котельні та машиніста (кочегара) котельні в Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості можуть навчатись учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни.
За детальнішою інформацією зверніться в Лановецький відділ Кременецької філії за тел. (067) 2925591, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або у Тернопільський ОЦЗ за тел. (063) 5765756.
Лановецький відділ Кременецької філії
Тернопільського обласного центру зайнятості
тел.(067) 2925591