«Хто пам’ятає минуле – той має майбутнє»: Лановецька громада вшанувала пам’ять Героїв УНР

Сьогодні, 25 червня, у Лановецькій громаді вшанували пам’ять солдатів дієвої армії Української Народної Республіки, які 11 червня 1919 року віддали свої життя за вільну та незалежну Україну.

Трагічну історію цього місця розповіла керівниця гуртка історичного краєзнавства Тетяна Лисак.

Молоді юнаки, цвіт української нації, свідомо йшли на смерть, не зрадивши своїх ідеалів. Їм пропонували зберегти життя, але ніхто з них не став на коліна.

“Ми не можемо змінити минуле, але повинні зробити висновки, бо історія циклічна, тож якщо ми зараз не відстоїмо свою державу, воювати за неї доведеться нашим дітям і внукам.” – наголосила Тетяна.

Міський голова Роман Казновецький у своїй промові особливу увагу приділив пам’яті Сергія Лисака – історика та краєзнавця, учасника російсько-української війни, який доклав усіх зусиль, щоб зберегти пам’ять про ці події.

Роман Володимирович закликав пам’ятати та поширювати історії про цю події та зазначив, що «…хто пам’ятає минуле – той має майбутнє.».

Поминальна молитва стала не лише даниною поваги загиблим Героям, але й нагадуванням про те, що боротьба за свободу та незалежність України триває і сьогодні.

Вам також може сподобатися...