Лановецький відділ Тернопільського обласного центру зайнятості інформує!

Зайнятість без бар’єрів на Тернопільщині: працевлаштування, профнавчання, підприємництво

За ініціативи першої леді Олени Зеленської була розроблена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні, що передбачає умови, які дозволяють кожній людині незалежно від походження, статі, віку, фізичних можливостей та соціальної групи реалізовувати свої права і свободи, зокрема, на працю, навчання, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом. Служба зайнятості, постійно розвиваючись та удосконалюючись, планомірно будує для своїх клієнтів безбар’єрний доступ до усіх послуг служби.

Щодо фізичної доступності, то, до прикладу, у Будинку праці є, крім сходового, ще й безпороговий вхід, ліфти та санвузол для маломобільних громадян; у холі – ПК вільного доступу з Інтернетом; відкрита сенсорна кімната для надання індивідуальних консультацій.

Безбар’єрність забезпечує цілий комплекс заходів і практик, які допомагають працевлаштувати людей різних категорій, сприяють зайнятості громадян. Для цього діють:

 • “Єдиний портал вакансій”, де є майже 260 тисяч вакансій, у тому числі з наданням житла, які оновлюються в режимі онлайн. Це спільний проєкт Мінекономіки, ДСЗ та шести провідних сайтів з пошуку роботи work.ua, robota.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua, ua.jooble.org

 • «єдине вікно» надання послуг соціально вразливим людям, зокрема, внутрішньо переміщеним особам, ветеранам/ветеранкам, людям з інвалідністю. У співпраці з ГО, благодійними Фондами, державними та не державними організаціями, де за принципом кейс-менеджменту, окрім послуг з працевлаштування, профнавчання, розвитку та запровадження бізнесу через надання грантів, кар’єрні радники служби зайнятості також інформують про те, де і як отримати:

 • гранти з міжнародних фондів на бізнес,

 • соціальні виплати та компенсації,

 • житло, гуманітарну та матеріальну допомогу;

про те, хто і де може допомогти:

 • з документами,

 • у психологічній підтримці, реабілітації, в соціальній та професійній адаптації,

 • у догляді за дитиною до 3-х років від «муніципальної няні».

Інформаційною та цифровою безбар’єрністю послуг служби зайнятості активно користуються клієнти, які знають, що, до прикладу, через застосунок Дія можна:

 • подати заявку на отримання ваучера на навчання,

 • подати бізнес-план та заяву на отримання гранту чи мікрогранту

 • зареєструватися як безробітний та знятися з реєстрації,

 • оформити допомогу по безробіттю,

 • роботодавці можуть подати заяву на компенсацію за працевлаштування ВПО.

На сайті державної служби зайнятості роботодавці та шукачі роботи можуть створити власні «електронні кабінети», скористатися платформами: «Моя професія: консультаційна мережа», з профорієнтації та побудови кар’єри; з онлайн-навчання.

Інформаційну безбар’єрність забезпечують тісна взаємодія з медіа, робота «гарячих» ліній, присутність служби зайнятості у соцмережах, комунікації через електронну пошту та чат-боти.

Для створення економічної безбар’єрності центр зайнятості реалізує низку програм. Зокрема, з виплати грантових коштів на втілення своєї підприємницької мрії за програмою єРобота: за проєктом «Власна справа» – до 250 тис. грн, за проєктом «Грант для ветеранів та їх подружжя» – до 1 млн грн. Головна умова – створення нових робочих місць. Загалом за цими проєктами грантові кошти отримали майже 800 жителів Тернопільщини, з них 25 – учасники бойових дій чи один з подружжя УБД. В область залучили більше 160 млн грн. Вже створено майже 800 робочих місць, у тому числі для учасників бойових дій».

Запроваджуючи освітню доступність, служба зайнятості видає сертифікати (безробітним) чи ваучери (зайнятим чи незайнятим) на оплату навчання до 30 тис. 280 грн; організовує стажування у роботодавців, створює можливість підтвердити результати неформального навчання. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну, дистанційну чи дуальну) людина обирає самостійно.

Суспільна та громадська безбар’єрність досягається можливістю отримання краянами послуг служби як безпосередньо в ЦЗ, так і в громадах під час виїзних заходів. Вони можуть взяти участь у тренінгах з самореалізації, ефективного пошуку роботи, психологічної підтримки; стати учасниками «Армії відновлення».

Держава надає допомогу не тільки шукачам роботи, а й роботодавцям, зокрема, для них передбачено ряд компенсацій за працевлаштування громадян різних категорій.

Отож, усім, хто має бажання будувати свою кар’єру на Батьківщині, служба зайнятості допоможе – на рівних умовах, без дискримінації та бар’єрів.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. «гарячої лінії» – (063) 5765756.

Отримай ваучер на оплату навчання за професією «кухар»!

18 червня 2024 року розпочинається навчання за професією «кухар» на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ.

У плані навчання: технологія приготування страв, вимоги до якості, правила комплектації, терміни та умови зберігання страв, здійснення допоміжної роботи з виготовлення кулінарних виробів, раціональна та ефективна організація праці на робочому місці, дотримання норм технологічного процесу та правил охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Довідково: Ваучер – це документ, який дає право безоплатно пройти навчання за однією із 124 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку. Ваучер забезпечує оплату навчання вартістю до 30 тис. 280 грн.

Все про організацію навчання за ваучером на вебсторінці Державного центру зайнятості у розділі “Навчання” – “Ваучери”, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.

Гендер і ринок праці, жіноче підприємництво

та жіночі стартапи на Тернопільщині

Сьогодні для України, як і для багатьох інших країн світу, важливою є тема забезпечення рівних прав для жінок та чоловіків у сфері праці. Свобода від дискримінації – одне з основних прав людини, необхідних для вільного вибору працівником місця роботи, повноцінного розвитку власних можливостей й отримання гідної оплати.

«Мовою цифр»: за сприяння Тернопільського обласного центру зайнятості з початку 2024 року знайшли роботу 2380 жінок. Спостерігається тенденція працевлаштування жінок за професіями, що традиційно вважалися чоловічими. Вони працевлаштувались за такими умовно «чоловічими» професіями, як верстатник картонорізального верстата, оператор автозаправних станцій, водій тролейбуса, підсобний робітник, сторож. Жінки починають також домінувати на керівних посадах і в державній службі, зокрема за групами професій серед працевлаштованих безробітних у цьому році керівників та службовців – 87% складають жінки.

На час пошуку постійного місця праці жінки долучались до тимчасової зайнятості. Це участь в суспільно корисних роботах, громадських та інших роботах тимчасового характеру. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 218 жінок (56% від усіх залучених до виконання цих тимчасових робіт).

На суспільно корисних роботах Тернопільсщини, що організовуються на період військового стану в рамках урядової програми «Армія відновлення» працювали 249 жінок (82% від усіх зайнятих на цих роботах), яких залучили для плетіння маскувальних сіток (кікімор), робіт у благодійних їдальнях, робота на пунктах видачі гуманітарної допомоги, допомога в побутовому обслуговуванні ВПО, роботи з надання послух особам які проживають у відділенні для тимчасового, або постійного перебування, впорядкування алей героїв.

З метою сприяння зайнятості жінок служба зайнятості виплачує компенсації роботодавцям при їх працевлаштуванні.

У 2024 році професійне навчання за сприяння служби зайнятості проходили 423 жінки з числа зареєстрованих безробітних нашої області.

Крім того, 181 жінка отримала ваучер (46% від усіх осіб, які отримали ваучер) для оплати навчання. За цією програмою популярними серед жінок залишаються традиційні професії: швачка, продавець продовольчих товарів, кухар, молодша медична сестра з догляду за хворими, а також спеціальності: психологія, медсестринство та фармація, ветеринарна медицина, агрономія.

У цьому році 8 жінок підтвердили результати неформального навчання за професією «кухар» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ.

Для розвитку жіночого підприємництва служба зайнятості організовує заходи з орієнтації на підприємництво, навчання з бізнес-планування, пропонує гранти та мікрогранти на відкриття та провадження власної справи в рамках урядової програми «єРобота».

З початку дії програми 639 фізичних осіб, представників мікро та малого бізнесу отримали мікрогранти на започаткування чи розширення бізнесу, з них 305 жінки (48%). Ними буде створено понад 600 нових робочих місць.

Крім того, прийнято 62 позитивних рішення щодо отримання гранту для учасників бойових дій та членів їх родин, серед них 11 дружини ветеранів, які створять понад 20 нових робочих місць.

Через Лановецький відділ Кременецької філії Тернопільського ОЦЗ з початку року шукали роботу 111 жінок зі статусом безробітного, це 70% від усіх зареєстрованих безробітних в цей період. 26 жінок знайшли своє місце праці, 22 – проходили професійне навчання за направлення служби зайнятості, 26 безробітних жінок в цьому році були зайняті на суспільно корисних та громадських роботах. 20 жінок отримали ваучер для оплати навчання.

Ринок праці Тернопільщини: попит та пропозиція, розвиток бізнесу, активні програми зайнятості

На сьогодні для ринку праці Тернопільської області, як і в цілому по Україні, характерними є: збільшення кількості вакансій та зростання рівня зарплат у них; запровадження принципів безбар’єрності на ринку праці: фізичної, економічної, гендерної, інформаційної, цифрової та ін.; освоєння жінками професій, які стереотипно вважались «чоловічими», та їх працевлаштування за цими професіями; залучення жителів області до «Армії відновлення» (суспільно корисних робіт на час війни).

Служба зайнятості системно працює над забезпеченням зайнятості населення, зокрема шляхом реалізації низки урядових ініціатив, спрямованих на підтримку безробітних та роботодавців, тож на ринку праці області відбувається:

 • активне запровадження компенсаційних програм для роботодавців, які працевлаштовують різні категорії громадян, у тому числі й за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю,

 • відкриття чи розширення бізнесу через грантові проєкти, підтримка, розвиток підприємницьких ініціатив,

 • запровадження низки програм з безоплатного професійного навчання дорослого населення, у т.ч. УБД, ВПО (це ваучери, сертифікати, підтвердження результатів неформального навчання, експериментальний проєкт з навчання УБД та людей з інвалідністю внаслідок війни),

 • можливість пошуку роботи через Єдиний портал вакансій, який об’єднав найбільші ресурси України з вакансіями.

За 5 місяців 2024 року послугами служби зайнятості скористались понад 9 тис. жителів краю, з них майже 5 тис. мали статус зареєстрованого безробітного, серед них 879 ВПО, 323 УБД.

Завдяки дієвій співпраці з роботодавцями, запровадженню активних програм зайнятості забезпечено роботою 5 тис. жителів області, з них: 4022 особи – працевлаштовано на постійні місця праці, 404 – мали тимчасову роботу, після якої 62 – отримали постійну роботу, 303 – працювали в рядах «Армії відновлення» на суспільно корисних роботах.

Також упродовж 5-ти місяців ц.р.:

504 жителі області проходили профпідготовку чи підвищення кваліфікації,

493 – завершили навчання, з них 436 працевлаштовані;

395 отримали ваучери на оплату навчання (за весь минулий рік – 442),

8 підтвердили результати неформального навчання за професією кухар.

88 роботодавців – отримали компенсації за працевлаштування 109 переселенців.

68-ми роботодавцям – виплатили компенсацію ЄСВ за забезпечення роботою 74 безробітних окремих категорій (людей з інвалідністю, УБД, передпенсійного віку та інших).

2 роботодавці облаштували робочі місця для людей з інвалідністю та отримали за це компенсації.

Через Тернопільський обласний центр зайнятості на створення або розвиток власного бізнесу загалом було схвалено: 800 бізнес-планів на отримання мікрогрантів та грантів за проєктом “єРобота”, з них 25 учасників бойових дій чи один з подружжя УБД. В область залучили більше 160 млн грн. Вже створено майже 800 робочих місць, у тому числі для учасників бойових дій, а заплановано майже 1,4 тисячі.

Цьогоріч 2,5 тис. роботодавців поінформували Тернопільську обласну службу зайнятості про 6,7 тис. вільних робочих місць та вакантних посад. 70% вакансій вже укомплектовано. Більшість з них – у сферах переробної промисловості, торгівлі, с/г, охорони здоров’я.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.

Лановецький відділ

Кременецької філії

Тернопільського обласного

центру зайнятості

тел.(067) 2925591

Вам також може сподобатися...