Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

25 листопада 2023 року розпочалася Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», яка триватиме до 10 грудня 2023 року. Метою кампанії є привернення уваги суспільства до проблеми подолання домашнього насильства, гендерно зумовленого насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Це нагода вкотре нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини, надання підтримки тим, хто її потребує.
Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.
На знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
Період акції охоплює наступні важливі дати:

Тема війни змістила фокус уваги в інформаційному просторі, але проблема домашнього насильства не зникла, а навпаки, воно набуло більш загрозливих форм, аніж у мирний час. Ризики його вчинення збільшуються, погіршується психоемоційний стан осіб, які зазнають насильства.
Домашнє насильство є порушенням прав людини, є злочином, за який передбачена кримінальна відповідальність.
У   Лановецькій територіальній громаді  у ході щорічної акції заплановано ряд заходів, які охоплюватимуть учнів, вчителів навчальних закладів,  батьків, працівників установ і організацій, жителів громади.

Домашнє насильство не є особистою справою або особливостями спілкування у сім’ї, його не потрібно терпіти чи замовчувати, а звертатися по допомогу. Пам’ятайте, що насильству немає виправдання.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ, СКАРГ ТА ЗАЯВ

102 – Національна  поліція України  

1547 – (Державна установа «Урядовий контактний центр»)- цілодобова та безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей

1578 – гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми

1588 – гаряча лінія з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству щодо дітей

527 (з мобільного) та 0-800-505-501 (з мобільного або стаціонарного)
Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

0-800-500-335 (з мобільного або стаціонарного) або 116-123 (з мобільного) (Громадська організація «Ла Страда Україна») – «гаряча» лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

0-800-500-225 (з мобільного або стаціонарного) або 116-111 (з мобільного) – Національна дитяча «гаряча» лінія . Лінія працює у будні з 12:00 до 16:00

0-800-500-451 (працює цілодобово) – загальнонаціональна «гаряча лінія» з питань ВІЛ/СНІД

0-800-213-1903 – контактний Центр системи безоплатної правової допомоги

Вам також може сподобатися...