ГУ ДПС України у Тернопільській області інформує!

Комунікаційна податкова платформа продовжує свою роботу

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що податкова служба продовжує політику відкритості та прозорості у своїй діяльності. Тож задля налагодження оперативного та дієвого діалогу з  бізнес-спільнотою і громадськістю у Тернопільській області працює Комунікаційна податкова платформа.

Звертаємо увагу, що для ефективної роботи Комунікаційної податкової платформи на базі ГУ ДПС створена електронна скринька за адресою tr.ikc@tax.gov.ua . Представники бізнесу та громадськості  можуть звернутись до ГУ ДПС у області з нагальними питаннями стосовно податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС, а також з пропозиціями щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою. Направляючи звернення чи пропозицію на зазначену електронну скриньку, рекомендуємо вказувати назву та контактні дані.

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Понад 1,1 млн грн транспортного податку сплатили на Тернопільщини

За сім місяців цього року до місцевих бюджетів області надійшло понад 1,1 млн грн транспортного податку. Це перевищило надходження за січень-липень 2022 року на 220,7 тис. грн цього майнового платежу.

З усієї суми надходжень 888,9 тис. грн податку сплатили юридичні особи. Громадяни – власники елітних автомобілів перерахували 238,5 тис. грн транспортного платежу.

Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2023 році – 2512500 грн).

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Цього року до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, було включено 225 моделей. Серед них Porsсhe, Tesla, Lexus, Land Rover, Bentley, Jaguar, BMW, Mercedes та інші.

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Щодо скасування тимчасового порядку відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів

З 1 серпня 2023 року скасовується тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів у зв’язку із завершенням з 1 липня 2023 року дії карантину, який було запроваджено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2 (СОVID-19). З урахуванням цього відповідно відновлено загальний порядок оподаткування спирту етилового, що використовується при виробництві дезінфекційних засобів, акцизним податком за ставкою 0 гривень за умови цільового використання спирту та погашення податкових векселів.

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Вам також може сподобатися...