Він поплатився за любов до Бога та України: у Лановецькій громаді ВПЕРШЕ здійснили урочисте погашення поштової продукції, приурочене отцю Миколі Малюжинському

Пам’ятне погашення «власної марки» та конверта, приурочених просвітницькій діяльності отця Миколи Малюжинського у Ланівцях, відбулось сьогодні, 28 липня, у Лановецькій громаді. Автор ескізу марки – місцевий молодий художник Дмитро Рижак.

«Історія твориться сьогодні” – цю фразу я вперше сказав, коли відкривали меморіальну дошку о. Миколі Малюжинському. А сьогодні – ще один крок з відновлення історичної правди зроблено», – зазначив міський голова Роман Казновецький

Отець Микола усе життя поєднував революційність, жертовність та смиренність священицтва з високим наставницьким покликанням.

«Микола Малюжинський був духовним провідником нашого краю, який об’єднав у своєму служінні духовність та національність. Він пробудив в ланівчанах Україну», – наголосила краєзнавиця Ольга Волошина.

Урочисте погашення марки та конверту відбулось за участю Лановецького міського голови Романа Казновецького, авторки ідеї Тетяни Лисак, директора Тернопільського регіону АТ «Укрпошта» Любов Гринчишин, члена громадської організації «Меморіал», волонтера Валерія Собчука та автора ескізу Дмитра Рижака.

“Марка – це пам’ять про події та осіб, які вже стали історією. Ініціатива міської ради є дуже мотивуючою для всіх, щоб замислитись про історичне підгрунтя сьогодення” – у своєму вітальному слові зазначила Любов Гринчишин.

Впевнені, що традиція, яку сьогодні започаткувала наша громада, увіковічнить імена ще не одної історичної постаті нашого краю.

Вам також може сподобатися...