Молотківська трагедія: 80-та річниця

Квітневий ранок 1943 року для с. Молотків став днем болю та смерті. Саме 80 років тому, 29 квітня, село було спалено дотла, вбито 617 мирних жителів, серед яких 92 дитини – їх проколювали багнетами, кидали у вогонь, топили у криницях.
Сьогодні ж, у річницю найбільшої трагедії для нашого краю, молитвою згадали невинно вбитих та закатованих. На місці колишньої кузні, де живцем спалили молотківських чоловіків, – пам’ятний знак, біля якого і відбулися заходи пам’яті.

Хресною ходою учасники мітингу-реквієму пройшли до меморіального комплексу «Молотківська трагедія», де на стіні пам’яті сотні прізвищ та імен тих, хто не пережив той зловіщий квітневий ранок.

Історія пишеться не лише рядками, а й пам’яттю. Вісімдесят років тому фашисти палили українців, сьогодні – рашисти топчуть нашу землю і прагнуть знищити нашу націю нескорених. Поряд із Молотківською трагедією маємо Бучу, Гостомель, Умань, Дніпро… Тож, передаємо тодішню історію, творимо нову і дякуємо захисникам та тим, хто працює в тилу, за чисте небо.

Вічна пам’ять усім невинно вбитим та закатованим.

Вам також може сподобатися...