Тиждень освіти для дорослих. На Тернопільщині 96,7% краян, які пройшли профнавчання, – змогли працевлаштуватися

У другій декаді вересня – щорічний Тиждень освіти для дорослих, що відбувається більш ніж у 50 країнах світу під егідою ЮНЕСКО. Ця міжнародна ініціатива закликає присвятити час своєму професійному та особистісному саморозвитку. У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю вже охоплено до 40-50% дорослого населення.

Служба зайнятості Тернопільщини також надає ряд послуг з професійного навчання дорослого населення. За 8 місяців 2022 року майже 900 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 12 краян отримали безоплатні ваучери на навчання, 2 – підтвердили результати неформального навчання за професією кухар.

В тому числі за направленням Лановецької районної філії Тернопільського ОЦЗ навчалися 45 безробітних осіб. З них 42 безробітних завершили навчання та працевлаштовані.

Сьогодні стажер, завтра – кваліфікований працівник

Для задоволення потреб 172 роботодавців області у кваліфікованих кадрах, адаптації безробітних до умов праці цьогоріч 204 особи стажувалися на конкретних робочих місцях (серед них 36 осіб з інвалідністю) за 130 професіями та спеціальностями.

13 жителів наших громад також проходили навчання шляхом стажування безпосередньо на виробництві. Найбільше підвищували кваліфікацію менеджери, водії, кухарі, швачки, трактористи.

Навчання у сучасних центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО ДСЗУ)

У системі державної служби зайнятості України діють ряд ЦПТО, де доросле населення Тернопільщини може навчатися за 345 напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства, транспорту і зв’язку, народних промислів тощо. Це заклади освіти європейського рівня, які здійснюють курсову та індивідуальну профпідготовку, у т.ч. дистанційно; з найновішим обладнанням і технікою, у тому числі закордонного виробництва. У разі потреби, є місця для проживання.

Так, у січні-серпні 2022 року в Рівненському, Львівському, Івано-Франківському, Одеському, Полтавському, Херсонському ЦПТО пройшли навчання 511 краян, з яких 21 особа з інвалідністю. 503 особи завершили навчання, з них 98,4% працевлаштовані.

Під конкретні замовлення роботодавців за сприянням Лановецької районної філії на базі Івано-Франківського та Полтавського ЦПТО проходили навчання 26 безробітних громадян. 25 осіб завершили навчання та працевлаштовані.

Навчання – онлайн, практика – на підприємствах

У зв’язку із карантинними заходами та з введенням режиму воєнного стану понад 500 безробітних навчалися онлайн з проходженням практики на місцевих підприємствах. Вони здобували професії: кухар, овочівник, перукар, продавець, тракторист, швачка; проходили курси з організації трудових відносин в умовах воєнного стану, з тестування програмного забезпечення, зі створення тривимірної графіки у програмі «Autodesk 3ds Max» та ін.

Можна скористатися безкоштовними платформами онлайн-курсів: «Дія. Цифрова освіта», Освітній портал Державної служби зайнятості, Prometheus, Lingva skills.

Прагніть до вдосконалення своїх знань і умінь, опановуйте щось нове, аби бути конкурентоспроможними!

З питань направлення на професійне навчання звертайтеся у Лановецьку районну філію Тернопільського ОЦЗ за тел (03549)21098 або в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи https://web.telegram.org/z/#5134509646 або у відділ організації профнавчання Тернопільського обласного центру зайнятості за тел. (0352) 52-55-57.

Відділ активної підтримки безробітних

Лановецької районної філії Тернопільського ОЦЗ (03549)21098

Вам також може сподобатися...