Шановна громадо! Дорогі ланівчани та гості міста!

28 липня – це день, який поєднує найбільш значущі події для України – день Хрещення Київської Русі-України, день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, а ще, віднедавна, це день Української Державності. Однак для нашої громади ця дата уособлює ще і день народження славетного міста Ланівці.

З 1444 року і до сьогодні наше містечко зачаровувало та манило добрих, гідних, щирих та сповнених любов’ю людей. Сьогодні навколо Ланівців сформувалася сильна та сучасна проєвропейська громада, яка, з однієї сторони, є лише частинкою України, але, з іншої сторони, є краєм, де збереглися історичні, культурні та національні традиції, де живуть за християнськими принципами та з патріотичними поглядами.

Яскравим прикладом стала активність наших людей в той час, коли російський загарбник розгорнув повномасштабне вторгнення в Україну.

На 2022 рік кожен з нас мав свої плани та сподівання – мали їх і ми. Однак ворог вирішив нас денаціоналізувати. Слова – окупація, фронт, тил, передова – стали звичними в нашому побуті, а побажання Миру та Перемоги – набули нового значення для кожного, чиє серце б’ється в унісон з Україною. Кожен куточок Лановецької громади вже більше п’яти місяців став центром волонтерської роботи, де щоденно кипить кропітка робота з приготування їжі армійцям, плетіння маскувальних сіток, збору гуманітарної допомоги.

Домашній хліб з Бережанки, Гриньок та Білки, печиво з Вербівця, Грибови та Молоткова, налисники з Юськовець, м’ясні каші з Краснолуки та Буглова, сухі обіди з Козачок, курятина з Верещак, м’ясні тушонки з Якимовець, Білозірки та Лановець, пиріжки з Печірни, Вишгородка та Загорець, консервація з Іванковець, Ванжулова та Влащинець, а ще українські вареники з Лопушного, які щораз ставали розрадою та приємністю для військових як тепло та любов з рідного дому. Сьогодні ж у Ланівцях сформований цілий девізіон з виготовлення сухого «Бандерівського борщу», а крафтові сири від місцевої майстрині дивували як зовнішнім виглядом, так і смаком.

А ще завдяки співпраці з військовим комісаріатом та мешканцями громади придбано та передано на передову більше 60 автомобілів, тисячі тонн продуктів та сотні одиниць спорядження. Тож Лановеччина стала надійним тилом Збройним силам України.

Сьогодні ми почуваємося у безпеці завдяки щоденному героїзму наших захисників. В рядах військовослужбовців є і наші земляки – вихідці з Лановеччини, які зі зброєю в руках захищають наш спокій, мир та наближають величну Перемогу. Дякуємо їм за це.

На превеликий жаль за ці п’ять місяців війни Лановецька громада відчула на собі весь її жах та біль, адже втратила шістьох вірних синів та безстрашних Героїв. Це – Сергій Васюк, Альберт Тарасов, Віктор Стасюк, Дмитро Головко, Володимир Нечай та Сергій Петровський. Ми в неокупному боргу перед їхньою пам’яттю.

Вірю, що ми зможемо подолати будь-які виклики, адже з нам Бог і Україна.

Пишаюся нашим містом, громадою, нашими людьми.

Миру нам, добра та Перемоги! Зі святом, Ланівці!

Щиро —
міський голова
Роман КАЗНОВЕЦЬКИЙ

Вам також може сподобатися...