⚡️Розпочалася друга хвиля подачі заяв для участі в програмі отримання грантів для громадян, які хочуть започаткувати свій бізнес

Українці мають шанс отримати 50-250 тисяч гривень від держави для започаткування власної справи. Отримати фінансування можуть суб’єкти мікропідприємництва чи малого бізнесу, фізичні особи, які НЕ:
?провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території, на території рф чи білорусі;
?перебувають під санкціями;
?є банкрутами;
?мають заборгованості перед бюджетом;
?були притягнуті до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення.

Сума гранту, який можуть залучити діючі та нові підприємці, становить не менше 50 тис грн. У разі створення одного робочого місця учасник може отримати до 150 тисяч гривень, а двох – до 250 тисяч гривень.

Для участі у програмі підприємцям необхідно:
✅підготувати бізнес-план за затвердженим шаблоном свого майбутнього підприємства та разом із заявою подати через Портал Дія. Шаблон бізнес-плану також викладено на Порталі Дія;
✅пройти заочну оцінку бізнес-плану, кредитної історії та ділової репутації від експертів Ощадбанку;
✅пройти оцінку проєкту та онлайн-співбесіду в регіональному центрі зайнятості*;
✅дочекатися рішення про надання гранту від Державної центру зайнятості;
✅підписати відповідний договір та відкрити окремий банківський рахунок;
✅подати до банку рахунки щодо оплати витрат за бізнес-планом та отримати кошти.

☝️*Найвищий пріоритет мають бізнес-проєкти, які набрали найвищий бал за результатами оцінки Державної служби зайнятості.

У рамках програми, як передбачено умовами надання гранту (в залежності від суми), підприємець або юридична особа мають обов’язково створити та зберегти робочі місця протягом всього терміну користування грантом, а також сплатити отриману суму гранту у формі податків та зборів.

❗️У разі недотримання умов надання гранту підприємець зобов’язаний повернути різницю між розміром отриманого мікрогранту та фактично сплаченими податками та зборами.

За інформацією міністерства економіки України.

Вам також може сподобатися...