Створення добровільних формувань цивільного захисту

Державна служба України з надзвичайних ситуацій інформує, що у зв’язку із актом збройної агресії Російською Федерацією значно зросли обсяги проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Відповідно до пунктів 8-9 частини першої статті 19 Кодексу цивільного захисту України організація аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також проведення відновлювальних робіт належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

При цьому слід зазначити, що пріоритетними завданнями підрозділів ДСНС є проведення першочергових аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт направлених на пошук і порятунок людей із завалів, гасіння пожеж тощо.

З початку нападу Російської Федерації на Україну за оперативною інформацією на території держави зруйновано понад 9 тисяч будівель та споруд, з яких: 6 тис. житлових будинків (із них повністю – 857), 819 навчальних закладів (141 повністю), 283 медичні заклади (20 повністю) та значну кількість промислових об’єктів та інженерних споруд.

Зважаючи на складну обстановку та великий обсяг аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт є необхідність створення та залучення до цих робіт добровільних формувань цивільного захисту (далі- ДФЦЗ).

Враховуючи вищенаведене, також інформуємо, що на сайті https://dmpo.dsns.gov.ua/ в розділі “Я прагну стати добровольцем” існує можливість заповнення анкети про включення в ДФЦЗ. Про заповнення анкети на сайті добровольцям потрібно повідомити підрозділ ДСНС.

Вам також може сподобатися...