Відповідальність за здійснення самовільних вирубок у пришляхових лісосмугах


Згідно зі статтею 7 Лісового кодексу України захисні насадження належать до лісового фонду. Відповідно до підпункту 2 пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2007 року №733 захисні лісонасадження, розташовані у смугах відведення залізниць, віднесено до категорії захисних лісів. Здійснення господарських заходів у межах лісового фонду, зокрема, вирубування дерев і кущів, відповідно статті 69 Лісового кодексу України здійснюється на підставі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубного квитка), що видається постійними лісокористувачами в установленому порядку.

Громадяни не мають права самостійно заготовляти деревину у пришляхових насадженнях в смугах відводу залізниці. В умовах воєнного стану процедура вирубування дерев і кущів у межах лісового фонду не змінюється і здійснюється з урахуванням вимог Лісового кодексу України.

У випадку самовільної заготівлі деревини в захисних лісосмугах залізниці, відповідно до статті 105 Лісового кодексу України, таке порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення за знищення або пошкодження захисних лісових насаджень у смугах відводу залізниці тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім цього, нараховуються збитки за заподіяну шкоду, завдану лісу за відповідними нормами.

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Вам також може сподобатися...