14 днів війни: Лановецький тил в цифрах

Дата 24 лютого 2022 року стане ще однією пам’ятною для всього українського народу, адже саме в цей день ми прокинулися від повідомлення: «Росія розгорнула повномасштабну війну проти України». Відтоді уся Лановецька громада об’єдналася в надійний тил.

За 14 днів відважного опору української армії ряди Збройних Сил України поповнили 173 військовослужбовці з Лановецької громади, серед яких і внутрішньо переміщені особи.

Збір та відправки гуманітарної допомоги солдатам та людям, які прибували з областей, де велися потужні воєнні дії, було організовано у волонтерських пунктах, які розгорнуті в усіх населених пунктах громади. Зроблено чимало, а саме:

– ?плетіння основи маскувальної сітки та власне самої сітки проводилися в декількох пунктах, і як підсумок – понад 100 шт. відправлено хлопцям на передові позиції;

– ??збір продукції, а саме – овочі та фрукти, крупи, макаронні вироби, олія, згущене молоко, м’ясні, м’ясо-рослинні та рослинні консерви, печиво. Господині громади кооперувалися і готували домашні страви – вареники, голубці, пиріжки, печиво, хліб, сир. Не можна оминути увагою і приготування домашніх тушонок, сировину на які надавали місцеві фермери та підприємці. Відтак, в закладах освіти було виготовлено 5 814? банок м’ясних консервів! Для наших воїнів готується і сирна продукція – тверді, напівтверді, м’які та зі спеціями сири уже доставлено військовим. Сировину для цього привозять жителі громади, уже перероблено більше 4,5 тонни молока?;

– ?швейні цехи теж працюють на підтримку наших військових. Так, у Юськівцях (підприємець Андрій Воронюк) майстрині пошили медички та пов’язки для місцевої територіальної оборони, а в цеху Олександра Цюха пошито розвантажувальні жилети;

– ?гуманітарна допомога для потреб українського війська надійшла із Польщі, Італії, Німеччини, Швеції та Австрії. Це здебільшого медикаменти та продукти харчування;

– ⛽️завдяки свідомим та відповідальним представникам місцевого бізнесу та с/г підприємцям вдалося зібрати резерв палива, який використовується на відправки призовників (на сьогодні тонна) та на доставку гуманітарної допомоги для українських воїнів та осіб, які постраждали внаслідок воєнних дій (на сьогодні 2 тонни). Гуманітарні вантажі доставлялися до Києва, Житомира, Миколаєва, Харкова, Одеси, Херсону, Сєвєродонецька. В загальному близько 65 тонн? допомоги було відправлено з громади.

Тож щодня Лановецька громада відправляє по декілька вантажів на передові позиції. Нашим військовикам надходять також і дитячі малюнки, щирі молитви та слова вдячності за їх жертовність та героїзм.

Сьогодні висловлюємо вдячність усім, хто вносить свою лепту в підтримку нашої української армії. Кожен населений пункт нашої громади робить, здавалося б, неймовірне, але в цьому і суть непереможності українського народу – щирість, співчуття та згуртованість громади.

Слава Україні! ??
Все буде Україна!??

Вам також може сподобатися...