День Соборності – свято єднання українського народу

103 роки тому відбулася ключова для нашої країни подія – проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину цілісну державу – Українську Народну Республіку. Тож, з державними прапорами, українським хлібом, піснями та вітаннями сьогодні Лановецька громада зустрілася із представниками Хмельниччини, відтворюючи живий ланцюг єдності, який є традиційним для святкування дня Соборності.

У селі Осники – на межі Тернопільської та Хмельницької областей – представники двох громад – Лановецької та Теофіпольської – в знак пошани обмінялися короваями, виконали державний гімн та вознесли українську коляду над цілою Україною.

«Традиційно наша громада зустрічається із сусідньою Теофіпрольською громадою задля утвердження Соборності своїм прикладом. Наше гасло «Слава Україні» звучало і в далекому 1919 році і сьогодні піднімає дух українців у боротьбі за волю та незалежність», – зазначив міський голова Роман Казновецький.

Присутніми на святі були перший заступник Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук та голова Кременецької райдержадміністрації Віталій Кудлак, які привітали учасників заходу, зазначивши, що це дійство є яскравим прикладом єднання цілої України.

Виставку зброї, відтворення військових дій та польову кухню для усіх охочих підготували Тернопільський козацько-десантний екологічний осередок ім. Дмитра (Байди) Вишневецького на чолі з наказним отаманом Володимиром Мосейком.

Тож ми повинні гідно продовжувати героїчні досягнення наших предків та стати гордістю для наших нащадків.

Вам також може сподобатися...