Чистота і благоустрій громади — справа честі всіх її жителів

Рішенням сесії Лановецької міської ради від 22 грудня 2021 року затверджено Правила благоустрою на території Лановецької міської територіальної громади в новій редакції.

Відповідно до розділу 6 цих Правил громадянам та суб’єктам підприємницької діяльності забороняється:

1. Вивозити, вивантажувати та виливати в невизначених для цього місцях (шляхи, тротуари, прибудинкові території, річки та водойми, лісосмуги, яри, канави) відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, сміття, використану тару, рідину тощо.

2. Засмічувати недокурками, папером, ганчір’ям, використаними квитками, квитанціями, лушпинням від насіння, іншими відходами та предметами вулиці, площі, парки, сквери, пляжі та інші громадські місця.

3. Спалювати тверді побутові відходи.

4. Псувати газони, пошкоджувати і самовільно вирубувати зелені насадження.

5. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання тощо за межами будівельних майданчиків, на тротуарах, придорожніх смугах та інших заборонених законодавством місцях.

6. Вивішувати оголошення на стінах будинків та інших споруд, павільйонів, на опорах зовнішнього електроосвітлення та контактної мережі, деревах, встановлювати рекламу у невідведених для цього місцях.

7. Робити написи на тротуарах, стінах будинків та інших споруд, огорожах чи інших місцях.

8. Заправляти, мити, ремонтувати автомобілі, мотоцикли, мопеди та інші транспортні засоби на прибудинкових територіях, тротуарах, у парках і скверах, на берегах річок, водойм тощо.

9. Влаштовувати постійні стоянки службового та власного транспорту на прибудинковій та прилеглій до гаражів та автостоянок території.

10. Їздити та паркуватися на газонах, дитячих майданчиках, залишати авто у проїздах між будинками й у місцях, де вони заважатимуть машинам швидкої допомоги, пожежним машинам, аварійній техніці, сміттєвозам тощо.

11. Вигулювати собак та інших домашніх тварин без повідка та намордника за межами приватних або орендованих земельних ділянок.

12. Утримувати, випасати свійських тварин та птицю (сільськогосподарських тварин) за межами приватних (власних) або орендованих земельних ділянок чи у невстановлених для цього місцях.

13. Самовільно встановлювати тимчасові споруди та малі архітектурні форми.

14. Здійснювати вилов риби у невстановлений час та у невстановленому місці.

15. Висаджувати саджанці на обочинах доріг та тротуарів.

16. Порушувати (руйнувати чи псувати) вулично-дорожню мережу, інші об’єкти благоустрою території населених пунктів територіальної громади.

17. Випалювати суху природню рослинність або її залишки.

18. Порушувати права і законні інтереси громадян та інших суб’єктів благоустрою території міської ради.

Також власники та користувачі земельних ділянок зобов’язані утримувати в належному стані двори, тротуари, майданчики та інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування на відстані 20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиць.

Більш детально ознайомитися з правилами благоустрою можна за посиланням.

За порушення Правил передбачена адміністративна відповідальність, яка відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–1700 грн).

Тож, закликаємо усіх неухильно дотримуватися Правил благоустрою на території Лановецької міської територіальної громади, які прописані не для контролю, а для створення комфортних умов проживання наших громадян!

Пам’ятайте: Чисто не там, де мітлою часто метуть, а там, де не смітять.

Вам також може сподобатися...