Боротьба з нелегальним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Боротьба з нелегальним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів з кожним роком посилюється, адже за даними ВООЗ Україна є рекордсменом в Європі за абсолютним обсягом споживання тіньового ринку алкоголю. Відтак, за інформацією відділення поліції №2 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області, протягом листопада-грудня 2021 року працівниками поліції було зафіксовано 21 факт незаконного обігу підакцизних товарів.

Зокрема, складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення згідно з частиною першою статті 156 КУпАП «Роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку», що передбачають штраф в розмірі від 3400 грн до 10200 грн.

Було зареєстровано 5 фактів продажу алкоголю неповнолітнім особам та тютюнових виробів поштучно, про що складено відповідні протоколи згідно частини другої статті 156 КУпАП, які передбачають застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу на суму від 6800 грн до 13600 грн та розглядаються на засіданнях адміністративної комісії, що діє при виконавчому комітеті Лановецької міської ради.

За останніх два місяці працівники поліції також виявили і ряд правопорушень щодо самогоноваріння, зокрема у селах Верещаки та Волиця. Особам, які виробляли в домашніх умовах спиртне, загрожує штраф від 1700 грн до 8500 грн.

Окрім цього 8 протоколів було складено за порушення порядку провадження господарської діяльності, зокрема продажу тютюнових та алкогольних виробів без дозвільних документів.

Дані факти будуть розглядатися в судовому порядку. Тож закликаємо підприємців дотримуватися правил реалізації підакцизних товарів. І пам’ятаймо, що здорова нація – процвітаюча країна!

Вам також може сподобатися...