Чи вчасно розпочнеться опалювальний сезон в комунальних установах громади?


Напередодні початку нового опалювального сезону склалася непроста ситуація із постачанням природного газу для комунальних установ громади. Постачальники блакитного палива розривають договора на постачання газу у зв’язку із коливанням ціни, аргументуючи економічною недоцільністю подавати газ за ціною тендерного договору.
Так, для прикладу, станом на сьогодні постачання природнього газу школам та садочкам громади забезпечувало ПП «ОККО КОНТРАКТ». Згідно з договором від 26 лютого 2021 року № 82 ціна газу становить 8,40 за 1 м3. Проте, зважаючи на збільшення ціни на ринку газу, де його вартість неодноразово досягла позначки понад 40, 00 грн за 1 м3, постачальник вимагає розірвання договорів. Таким чином, постає проблема у закупівлі блакитного палива для потреб закладів та установ громади, що ставить під загрозу своєчасного початку у них опалювального сезону.
Однак, згідно з меморандумом, який був підписаний під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр., укладеного 30 вересня 2021 року, визначено, що до кінця цього опалювального сезону ціна газу становитиме 13,66 грн/м3 (без ПДВ та транспортування) – для бюджетних установ і постачальників тепла бюджетним установам. Продавати газ за такою ціною має газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», що входить до групи «Нафтогаз». І вже 11 жовтня 2021 р. Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням № 1234-р попередньо одобрив укладання таких угод відповідно до примірного договору ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг».
Так, відповідно до розпорядження міського голови від 13 жовтня 2021 року, опалювальний сезон у закладах охорони здоров’я та територіальному центрі надання соціальних послуг розпочинається з 15 жовтня, а в закладах дошкільної, середньої та позашкільної освіти, культури, бюджетних установах, інших комунальних підприємствах міської ради – з 18 жовтня.
Тому, сподіваємося, що зі сторони постачальника газу і укладання таких договорів, і подача газу буде здійснено вчасно, що дасть можливість розпочати та провести опалювальний сезон безперебійно.

Вам також може сподобатися...