Увага! Американський білий метелик

Поточного року поява метеликів другого покоління помічено по завершенні другої декади липня, розпочалось масове відродження гусениць, шкідливість буде значною, оскільки друге покоління завжди більш чисельне, за умов теплої, сонячної погоди. Найбільше пошкоджуватимуться дерева на добре освітлених ділянках, плодових, декоративних, лісових дерев та кущів.
Рекомендується: для запобігання поширення шкідника проводити обстеження, при виявленні гнізд з гусеницями обпалювати факелами, зрізати і кидати у ємкості з водою залитою незначною кількості оливи. У період заляльковування шкідника, на стовбури дерев накладати ловильні пояси через кожні 5-7 діб проводити знищення лялечок період вересень-жовтень.

Обробітки хімічними з дотриманням техніки безпеки та дозволеними до використання препаратами інсектицидами котрі ефективні для боротьби з гусеницями молодшого віку- ІІ-ІІІ коли вони живляться епідермісом листка ( Карате 050 ЕС, к.е 0,2-0,4л/га). Застосовують також біологічні препарати ( знищується 85-100% гусениць), діють вони повільніше, загибель гусені настає на третю – п’яту добу після обробітку ( Лепідоцид БТУ 2,0-4,0л/га, Бітоксибацилін 2,0-3,0л/га, Біоінсектицид Скорадо- М 3,0-5,0л/га). Біологічні препарати проявляють післядію. У наступних поколіннях шкідника, в метеликів, що вижили після обробітків знижується плодючість, зменшується відродження гусениць.

У плодових садах де догляд на належному рівні АБМ значної шкоди не завдає

Хімічні обробітки заборонені на території населених пунктів – вулицях, парках.

 

Вам також може сподобатися...