Заходи для покращення якості питної води

Вода в житті людини займає вирішальну роль. Гігієнічні вимоги до питної води постійно зростають. В Україні вже давно назріває проблема питної води, оскільки за запасами доступних до використання водних ресурсів країна належить до малозабезпечених.

На сьогодні міське водопостачання в м. Ланівці забезпечується за рахунок підземних вод. Прагнучи нових благ цивілізації, люди брутально втручаються в закони природи і наш регіон не виняток. Проте зиски, на які вони розраховують, приходять разом із наслідками, котрих не чекали. Продукти людського господарювання у вигляді стічних вод уже дісталися навіть підземних горизонтів. До 20% добрив та пестицидів, що використовують на полях, потрапляють у водні об’єкти. Поява таких домішок у воді погіршує її органолептичні показники. Технічна база системи централізованого питного водопостачання застаріла, понад чверть обладнання насосних станцій централізованих систем питного водопостачання потребують заміни.

Виходячи з вищенаведеного, Лановецьке КПпБ провело переговори щодо укладення угоди на суму 25 тис. грн про проведення відповідних досліджень протягом липня-жовтня 2021р. працівниками кафедри загальної біології та методики навчання природних дисциплін ТНПУ ім.Володимира Гнатюка для встановлення показників якості питної води, що дасть змогу в подальшому визначити, де встановлювати станції доочистки, а де углиблювати артсвердловини.

Вам також може сподобатися...