Підвищення спроможності шкільної мережі – можливість для розвитку громади

11-12 травня у Лановецькій громаді відбулися зустрічі з громадами сіл щодо обговорення проєктів рішень міської ради з питань оптимізації шкіл, які попередньо опубліковані на сайті Лановецької міської ради. В рамках робочих візитів міський голова Роман Казновецький зустрівся із мешканцями сіл Бережанка, Гриньки, Влащинці, Жуківці, Москалівка та Ванжулів.

Питання оптимізації шкіл постало у зв’язку із низькою наповнюваністю класів. Складність полягає і у тому, що великі школи недоотримують належного фінансування за рахунок великої кількості малокомплектних.

Показник витрат на освіту одного учня на рік у школах Лановецької громади коливається із 23,9 тис грн до 70,2 тис грн. У розрахунок входить оплата праці, комунальних послуг, тепло- та енергоносіїв, продукти харчування, медикаменти, обладнання, інвентар тощо.

Найвища вартість утримання Москалівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Тут навчається 34 учні, витрати на навчання однієї дитини на рік становлять 70,2 тис грн. У Бережанці — 27 учнів та витрати на навчання становлять 67,9 тис грн на рік. У Ванжулові — 44 учні, витрати становлять 55,4 тис грн. Тому ці школи пропонується перепрофілювати шляхом пониження ступеня до початкового. Учні 5-9 класів зможуть продовжити освіту у школах, до яких буде організовано підвезення.

У початкових школах ситуація постала ще гостріше. Зокрема, у Влащинцях 11 учнів, витрати на навчання одного учня — 65,1 тис грн, у Гриньках також 11 учнів, витрати на навчання — 60,2 тис грн на рік, у Жуківцях — 10 учнів, витрати на навчання — 50,6 тис грн.

Сьогодні державна освітня субвенція розраховується за формулою, яка розподіляє кошти відповідно до наповненості класів. Чим нижча наповнюваність класів у школі, тим менше коштів отримує місцевий бюджет на її утримання.

Варто пам’ятати, що у центрі освітньої системи стоїть учень, для якого необхідне відповідне середовище із конкурентноспроможним колективом та сучасною матеріально-технічною базою. Тож наше спільне завдання із мешканцями громади створити спроможну мережу освітніх закладів, яка забезпечуватиме нашим дітям розвиток та виховуватиме їх сильними особистостями.

Вам також може сподобатися...