Шановні мешканці громади!

Навесні усі активно облаштовують благоустрій прилеглих та прибудинкових територій, на яких проживають чи працюють.

Для створення комфортних умов для проживання мешканців на території Лановецької громади у 2016 році розроблено відповідні Правила благоустрою.

Звертаємо вашу увагу на деякі положення Правил з метою попереднього урегулювання відносин у цій сфері та інформування мешканців громади.

Власники і орендарі земельних ділянок зобов’язані проводити роботи з їх належного утримання та утримання прилеглої території загального користування до 5 метрів (прибирати, очищати від бруду, снігу в зимову пору року, здійснювати посипання під час ожеледиці). Власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов’язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території в межах до 5 метрів або може брати пайову участь в утриманні цього об’єкта благоустрою на умовах договору.

Категорично забороняється складування сміття на прилеглій території. Відповідальність за чистоту даної території несуть власники домоволодінь.

Мешканці зобов’язані утримувати в належному стані власне подвір’я, прибудинкову територію і суміжний з ними тротуар (пішохідну доріжку) та відповідну частину дорожнього полотна (прибирати, очищати від бруду, снігу в зимову пору року, здійснювати посипання під час ожеледиці), забезпечувати благоустрій земельних ділянок, наданих громадянам на правах власності чи користування.

Заборонено вивозити, вивантажувати та виливати в невизначених для цього місцях (шляхи, тротуари, прибудинкові території, річки та водойми, лісосмуги, яри, канави) відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, сміття, використану тару, рідину тощо.

Також забороняється засмічувати недокурками, папером, ганчір’ям, використаними квитками, лушпинням від насіння, іншими відходами та предметами вулиці, площі, парки, сквери, пляжі та інші громадські місця.

Окрім цього, категорично заборонено спалювати тверді побутові відходи.

За порушення Правил благоустрою Законодавством України встановлено адміністративну відповідальність, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн), а на посадових осіб та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–1700 грн).

Тож закликаємо мешканців неухильно дотримуватися Правил благоустрою та спільними зусиллями сприяти створенню комфортних умов проживання у нашій громаді!

Вам також може сподобатися...