Громадські роботи – перспективний напрямок співпраці з територіальними громадами

На наших теренах діють 2 об’єднані територіальні громади. З кожною із них районною філією було укладено угоди про співпрацю, де, зокрема, передбачено одну з ефективних форм сприяння зайнятості безробітних – організацію громадських робіт.

Такі роботи мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам певної громади, проводяться виключно на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, та кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, включаючи виплату як основної, так і додаткової зарплати.

Види цих робіт визначаються місцевими громадами та можуть бути організовані для всіх бажаючих, але в першу чергу – для безробітних.

Громадські роботи вигідні для громад, оскільки:

дають можливість виконати необхідні роботи: навести лад у населених пунктах, здійснити ремонт об’єктів соціальної сфери, упорядкувати цвинтарі, меморіали, зони відпочинку, а також супровід людей з інвалідністю, догляд за громадянами в закладах соціальної сфери, екологічний захист довкілля, надання допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих військових тощо;

забезпечують тимчасову зайнятість місцевих мешканців,

економлять кошти ОТГ,

зростає рівень доходів населення,

пом’якшити або попередити соціальну напругу, наслідки безробіття для жителів ОТГ;

забезпечують соціальний розвиток громади.

Громадські роботи вигідні для роботодавців, адже:

є можливість залучити тимчасових працівників, не відволікаючи основний штат від роботи,

оцінити їх професійні здібності та якості і при появі вакансій обрати претендентів з числа безробітних, які працювали на громадських роботах,

реальна економія коштів.

Громадські роботи вигідні для безробітних, оскільки:

– це джерело доходу у час пошуку роботи,

– підтримують мотивацію до праці,

– дозволяють уникнути психологічного стресу, соціальної деградації та дискваліфікації, відчути себе працездатними, повноцінними членами соціуму;

– відновити трудові та професійні навички

– на учасника робіт поширюються соціальні гарантії,

– зберігається право на виплату допомоги по безробіттю,

– період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу,

– це реальний шанс у подальшому отримати постійне місце праці.

Після участі у громадських роботах більше третини безробітних працевлаштовуються на постійні місця праці!

В середньому щороку між районною службою зайнятості та органами місцевого самоврядування укладається майже 30 договорів на організацію громадських робіт на виконання різних видів робіт.

Так, у 2019 році до громадських робіт було залучено 111 осіб. Через карантинні обмеження у 2020 році такі роботи організовувались лише у першому кварталі, але і за такий короткий час вдалося забезпечити тимчасовою роботою 29 осіб. На проведення цих робіт протягом останніх двох років було витрачено 194,5 тис. грн Фонду та 183.3 тис. грн коштів місцевих бюджетів.

До слова, станом на 09.02.2021, на 2021 рік сесіями виконавчих комітетів обидві громади затвердили переліки видів громадських робіт та планується передбачення коштів місцевих бюджетів на ці цілі.

Для організації громадських робіт в об’єднаній територіальній громаді – зверніться до відділу взаємодії з роботодавцями Лановецької районної служби зайнятості.

Запрошуємо до співпраці!

Відділ взаємодії з роботодавцями
Лановецької районної філії
Тернопільського обласного
центру зайнятості
тел.(03549) 21484

Вам також може сподобатися...