Шановна громадо!

Сьогодні увесь світ із сумом схиляє голови перед трагедією, яка забрала життя мільйонів людей та була однією із найжорстокіших сторінок історії людства ХХ століття. 27 січня щорічно ми відзначаємо Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме у цей день війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц та звільнили його в’язнів.

Під час Другої світової війни жорстокі дії фашистів призвели до умисного винищення третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших національностей. Не обійшлося без жертв і на наших теренах. Восени 1941 року всім євреям навколишніх сіл наказали покинути свої домівки і переселитися у гетто в Ланівцях. Через рік їх усіх розстріляли на околицях нашого міста.

У цей скорботний день ми приєднуємося до спільної печалі і співчуваємо трагедії Голокосту. Вона повинна стати для кожного з нас уроком, застереженням про небезпеку расизму й нетерпимості та страшні наслідки одержимої ідеології фашизму. Через жахи гетто і нацистських таборів смерті пройшла безкінечна кількість чоловіків, жінок і навіть дітей. Ті, хто вижили, є живим підтвердженням того, що тиранія ніколи не святкуватиме перемогу, а сила людського духу – непереможна.

Тож пам’ятаймо про жертв Голокосту та залишаймося людьми навіть у найскладніші часи!

Щиро – міський голова
Роман КАЗНОВЕЦЬКИЙ

Вам також може сподобатися...