Захист прав споживачів

Захист прав споживачів — гарантований законом контроль за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт з боку держави та громадсько-суспільний рух на його підтримку.

Захист прав споживачів – складова частина захисту прав людини.

Звернення – це викладені в письмовій або усній формі пропозиції, заяви та скарги, оформлені згідно з чинним законодавством.

Відповідно до ст.5 Закону України “Про звернення громадян”, письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.

До письмових звернень відносяться також електронні звернення, які можна надіслати до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області з використанням засобів електронного зв’язку, на електронну адресу: info@dpss-te.gov.ua або за допомогою засобів поштового зв’язку (46008, м.Тернопіль, вул. Микулинецька,20).

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті.


Корисні поради споживачам

ЗЗразок звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області

Зразок заяви-претензії при виявленні істотного недоліку в товарі

Зразок заяви-претензії при повернені товару належної якості

Зразок заяви-претензії при виявленні недоліку в товарі

Зразок заяви-претензії при порушенні терміну ремонту

Зразок скарги при порушені метрологічних вимог, прав на достовірність результатів вимірювань

Вам також може сподобатися...