“Впливай на бюджет своєї громади!” – ваша можливість втілити свою ідею щодо розвитку нашої ОТГ

Цьогоріч y Лановецькій ОТГ вдруге стартувала акція «Впливай на бюджет своєї громади».

В рамках святкування Дня міста, 28 липня, пройшов збір бюджетних пропозицій до бюджету міської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік. Кожен охочий охочий мав змогу надати пропозицію у письмовій формі та отримати фахову відповідь на питання щодо бюджету громади. Окрім цього, усім учасникам акції вручили тематичний буклет “Бюджет для громадян”, який було розроблено спільно із Громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети!” та експертом Миколою Орловим в рамках проєкту «Доброчесні громади» за підтримки Програми DOBRE.

Під час цієї вуличної акції було зібрано 71 бюджетних пропозицій на 2021 рік.

14 пропозицій стосувалися ремонту покрівлі Лановецької загальноосвітньої школи №1 ім. Юрія Коваля, 4 — покращення матеріально-технічної бази міського будинку творчості та 6 — ремонту і облаштування міських дошкільних закладів Берізка та Ромашка.

13 пропозицій стосувалися ремонту доріг, тротуарів громади. 22 пропозиції жителів висловилися за проведення благоустрою, організацію і облаштування відпочинкових зон в усіх куточках громади, здійснення реконструкції фонтану у центрі міста та відкриття краєзнавчого музею. Продовження освітлення населених пунктів запропонували 4 жителів.

3 пропозиції стосувалися видатків, які уже здійснюються – передбачення коштів на відлов та стерилізацію бродячих собак та передбачення видатків на утримання районної лікарні.

Надійшло 6 пропозицій, які не належать до сфер компетенції Лановецької міської ради, зокрема ремонт мосту на дорозі “Ланівці – Теофіполь” (об’їзній) та доріг, які не є власністю громади.

На цьому збір пропозицій до бюджету громади на 2021 рік не завершено. З 27 липня до 1 вересня 2020 року бюджетні пропозиції будуть збиратися через скриньки подачі, які будуть розміщені в усіх селах громади та в м.Ланівці за адресою Незалежності, 34 (приміщення міської ради).

Також пропозиції можна подати онлайн за посиланням: https://forms.gle/hkwoVdCkXDsFqRMT9

Діапазон пропозицій до бюджету може бути широкий – ремонт дороги, встановлення освітлення чи дитячого майданчику на конкретній вулиці чи дворі, ремонт закладів бюджетної сфери, проведення заходів з популяризації енергозбереження тощо. Головне – щоб пропозиції торкались повноважень місцевої влади та були коректно і конкретно сформульовані.

Всі пропозиції будуть розглянуті, результати будуть опубліковані на сайті Лановецької ОТГ до 1 грудня 2020 року.

Нагадаємо, у 2019 році в рамках акції “Впливай на бюджет своєї громади” зібрано 569 пропозицій. З них 333 було включено при формуванні бюджету на 2020 рік. Прикро, що запровадження карантинних заходів вплинули не лише на побут мешканців, а й на виконання бюджету, а тому дещо призупинили реалізацію запланованого. Однак не зважаючи на це поступово пропозиції мешканців стають реальністю. Зокрема, здійснено реконструкцію сходів біля набережної міського ставу, розпочато благоустрій територій навколо міського ставу — за підтримки програми DOBRE відкрито молодіжний майданчик “Твій безмежний простір” з інклюзивними елементами, спортивний майданчик. Також на стадії підписання договору знаходиться процедура щодо закупівлі щебеню для поточних ремонтів доріг місцевого значення на території громади.

Пам’ятайте, мешканці рухають розвиток громади! Ваша пропозиція — ваш внесок у майбутнє!

Вам також може сподобатися...