Молодіжна рада здійснила моніторинг депутатської діяльності

В рамках співпраці з Програмою DOBRE Молодіжна рада при Лановецькій міській раді ОТГ провела моніторинг діяльності депутатів міської ради в 2019 році за 3-ма критеріями: відвідування депутатами сесій місцевої ради, особистий прийом громадян та звіт за рік перед виборцями.

Ми не оцінювали якість прийнятих рішень нашою радою. Але ми покажемо вам чіткі цифри, які говорять важливі речі про роботу депутатів нашої громади.

Інформацію було взято з відкритих джерел або отримано у відповідь на запит на публічну інформацію.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутати місцевої ради повинні відвідувати сесії, проводити прийоми громадян, звітуватися перед виборцями та працювати в постійних депутатських комісіях ради.

Відвідуваність депутатами сесій міської ради

Відвідуваність сесій депутатами — один із важливих показників їх діяльності. Саме від цього залежить ефективність прийняття рішень у громаді, які сприятимуть її розвитку. Так, у 2019 році в Лановецькій ОТГ жодної сесії не пропустив лише один депутат із 26 — Петро Стецюк.

“Я вважаю, що кожен депутат повинен відповідально ставитися до своїх обов’язків та відвідувати сесії міської ради. Як вдалося відвідати всі засідання? Все просто — є відповідальність і перед собою, і перед людьми”, – пояснює Петро Васильович.

Також високим рівнем відвідуваності у 2019 році відзначилися депутати Василь Дяченко, Сергій Ходанович, Вадим Щеглов, Андрій Засядко, Іван Романюк, Володимир Рубець, Вікторія Хом’як та Анатолій Фарина. Вони відвідали більше 80% засідань.

Чотири депутати пропустили понад 50% засідань — Олександр Батраков, Олександр Печений, Андрій Литвинюк та Ярослав Вигонний.

Олександр Печений вважає, що показником якості роботи депутата є не відвідування сесій міської ради, а робота на окрузі. І справді мешканці дають позитивну оцінку його депутатській діяльності. Зокрема, висловлюють вдячність у соціальних мережах за облаштування ігрового майданчика: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=135252461191067&id=100041189407587. Активно допомагає депутат і освітнім закладам Загірцівського старостинського округу.

Прізвище ім’я по батькові депутата Кількість не відвіданих сесій (з 12 сесій за 2019 рік) Відвідування у 2019 (%)
Стецюк Петро Васильович 0/12 100%
Дяченко Василь Іванович 1/12 92%
Ходанович Сергій Вікторович 1/12 92%
Щеглов Вадим Григорович 1/12 92%
Засядко Андрій Петрович 2/12 83%
Романюк Іван Іванович 2/12 83%
Рубець Володимир Іванович 2/12 83%
Хом’як Вікторія Вікторівна 2/12 83%
Фарина Анатолій Олексович 2/12 83%
Мартинюк Володимир Петрович 3/12 75%
Луцик Володимир Олександрович 4/12 67%
Хаблюк Іван Миколайович 4/12 67%
Поцелуєв Валерій Анатолійович 4/12 67%
Батьковець Юрій Миколайович 4/12 67%
Семенюк Володимир Іполітович 4/12 67%
Пшик Володимир Романович 5/12 58%
Захаревич Василь Іванович 5/12 58%
Скакун Юрій Павлович 5/12 58%
Смолій Олександр Петрович 6/12 50%
Дорановський Олександр Петрович 6/12 50%
Черній Володимир Васильович 6/12 50%
Чорноока Руслана Миколаївна 6/12 50%
Батраков Олександр В’ячеславович 7/12 42%
Литвинюк Андрій Славович 8/12 30%
Вигонний Ярослав Панкратович 8/12 30%
Печений Олександр Петрович 9/12 25%

Де знайти свого депутата?

Прийом громадян — важлива складова депутатської дільності, адже саме так здійснюється комунікація та інформування виборців щодо важливих рішень у громаді. На сайті Лановецької міської ради можна знайти список депутатів за прізвищем та округом, вулицею, проте їх контакти можна знайти лише особисто звернувшись у приймальню ради або у за наявності місцевий офіс відповідної партії. Графік та місце прийому не висвітлюється на сайті. Зазвичай депутати комунікують із мешканцями громади неформально. Наприклад, через особисте спілкування по телефону чи при зустрічі, тому навіть за відсутності опублікованої інформації на сайті, мешканці знають куди та до кого можна звернутись.

Депутат Сергій Ходанович розповідає: “Попри те, що не маю офіційного графіку прийому, з виборцями комунікую щоденно. Люди приходять і на роботу, і зустрічають на вулиці, і телефонують. Часто спілкуюся з мешканцями, які живуть не лише у моєму окрузі, а й в інших, допомагаю вирішити проблеми чи відповідаю на запитання”.

Депутат Олександр Дорановський зауважує, що майже усіх мешканців свого округу знає та часто спілкується із ними неформально. “Раніше прийом відбувався в офісі партії, після його закриття комунікація відбувається або при зустрічі, або у телефонному режимі. Кожну пропозицію виборців доношу до керівництва громади та бачу відповідну реакцію від них”, – ділиться депутат.

Іноді депутати комунікують із своїми виборцями через соціальні мережі. Наприклад, депутат Андрій Засядко організував фарбування дитячого майданчика та закликав охочих долучитися до ініціативи: https://facebook.com/story.php?story_fbid=915951298852476&id=100013128438149. Така неформальна зустріч поєднала у собі і спілкування із виборцями, і корисну справу задля блага громади.

Про останні актуальні події громади у 2019 році інформував виборців через соціальні мережі і депутат Вадим Щеглов. Його особиста сторінка у Facebook висвітлює й депутатську діяльність https://www.facebook.com/vadim.jeglov/posts/2319001078227185, участь у житті громади: https://www.facebook.com/vadim.jeglov/posts/2058910087569620, власну стурбованість її проблемами: https://www.facebook.com/vadim.jeglov/posts/2163833010410660.

Як звітують депутати?

Наразі депутати звітують при зустрічі із мешканцями. Інформацію про конкретну дату та місце проведення зустрічей, на яких відбувалось їх звітування перед виборцями депутати не надають.

Секретар Лановецької міської ради Вікторія Хом’як пояснює: “Так, депутати місцевої ради повинні проводити звітування про свою діяльність перед громадою. Я можу запевнити, що наші обранці мають про що доповісти, так як жоден округ не залишився без уваги. Також громада завжди має можливість ознайомитися із виконаними планами розвитку, про усі наміри та ухвалені рішення на офіційних сторінках районної газети, веб-сайті та соціальних мережах ради. Ці процеси, які втілюються у життя громади — це спільна робота усього депутатського корпусу, який наші мешканці делегували в раду представляти їхні інтереси задля покращення їх добробуту”.

Звіт – це досить важлива складова, тому ми вважаємо, що гарною практикою було б один раз на рік влаштовувати короткі звіти діяльності — онлайн або наживо.

Важливо розуміти, що звітування – це не просто формальність, а гарна можливість познайомитися ближче із потребами та проблемами виборців і далі бути обраним до складу місцевої ради для того, щоб представляти їхні інтереси.

Ми проаналізували — висновки робіть самі

Моніторинг депутатської діяльності — справа нелегка, але водночас важлива. Для того, щоб ознайомитися із специфікою роботи депутатів наші радники відвідували сесії міської ради, опрацьовували протоколи засідань, спілкувалися з депутатами та робили запити на публічну інформацію. Ми зрозуміли, що бути депутатом місцевої ради непросто, ця діяльність вимагає великої відповідальності, при цьому здійснюється на волонтерській основі. Тому приймаючи рішення стати депутатом, варто врахувати усі можливі “за” та “проти” для того, щоб справді стати гідним представником інтересів територіальної громади та своїх виборців. Активність депутата, його підтримка нагальних і важливих питань громади, відвідування пленарних засідань, звітування, ведення прийому громадян демонструє якість його роботи як представника своїх виборців та є запорукою успішної депутатської діяльності.

Вам також може сподобатися...