Відповідальність за адміністративні правопорушення: скільки штрафів сплачено у громаді?

Неодноразово населення звертає увагу на відсутність відповідальності та штрафів у громаді щодо адміністративних порушень. Переважно це викидання сміття у не призначених для цього місцях, знищення чи пошкодження об’єктів благоустрою, але трапляється і продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. Попри те, що важко знайти свідчення очевидців, адже ніхто не хоче “робити доноси”, адміністративною комісією регулярно розглядаються протоколи щодо правопорушень, а винних осіб притягають до відповідальності та штрафують.

Зокрема, стаття 152 КУпАП встановлює відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою та правил благоустрою територій населених пунктів. Таких випадків у нашій громаді немало — з 2018 року адмінкомісією розглянуто 87 справ. Ця стаття тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360 грн) і на посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів (850-1700 грн). Так, адміністративною комісією за цією статтею накладено штрафів на суму 25 772 грн.

Стаття 156 КУпАП “Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами” тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн). За період від початку 2018 року і до сьогодні адмінкомісією розглянуто 11 справ за цією статтею та накладено штрафних стягнень на суму 12 427 грн.

Вам також може сподобатися...