Індивідуальні контейнери для громади: передвиборча кампанія чи втілення давно запланованих проєктів?

Питання відходів гостро стоїть у кожному населеному пункті. Не винятком є і наша громада.

Чимала робота у сфері поводження із твердими побутовими відходами проводиться у рамках напряму “Удосконалення надання послуг” програми DOBRE.

Цей напрям обрали не випадково, а проаналізувавши ситуацію в громаді. Передусім у травні минулого року було проведено дослідження 352 домогосподарств ОТГ. За результатами цього опитування було визначено чотири напрями, які на думку мешканців громади, потребують найбільшої уваги: утримання та ремонт доріг в межах компетенції ОТГ, первинна медицина, поводження з ТПВ (твердими побутовими відходами), благоустрій зелених зон, парків, скверів.

29 травня 2019 року відбулися громадські слухання, в рамках яких учасники шляхом голосування визначили пріоритетний напрям – поводження з ТПВ.

Після цього робочою групою розроблено проєкт «Удосконалення надання послуги по поводженню з побутовими відходами в Лановецькій обʼєднаній територіальній громаді». Його реалізація передбачає налагодження системи збору та вивозу ТПВ, в тому числі системи сортування шляхом придбання спеціалізованої техніки та сміттєвих контейнерів.

В рамках співфінансування проєкту міською радою у листопаді 2019 року було закуплено сміттєвоз, який сьогодні повноцінно функціонує у громаді.

Програмою DOBRE для нашої громади придбано 1723 контейнери об’ємом 120 л, 240 л, 350 л та 1100 л, які цього місяця активно роздають працівники Лановецького КПпБ по домогосподарствах громади. Об’єм бака для домогосподарства визначають від кількості зареєстрованих мешканців.

На одному із маршрутів громади минулого тижня уже відбувся успішний збір відходів за новою системою.

Також проєкт передбачає облаштування майданчиків для роздільного сортування на території громади.

Мешканці мають розуміти, що реалізація таких проєктів не триває тиждень чи місяць. Лише погодження, проведення тендерних процедур та придбання донором обладнання зайняло близько 9 місяців. Але сьогодні ми бачимо перші результати — збір відходів здійснюється новою технікою, а домогосподарства отримують свої контейнери. Попереду ще чимало роботи, проте добрий старт взято. Ми впевнені, що завдяки співпраці влади, комунальних служб та громади ця практика стане успішною та приведе до покращення у сфері поводження з ТПВ.

Вам також може сподобатися...