“Теплі” кредити

Теплий кредит — це особлива програма кредитування, яка спрямована на фінансову допомогу в утепленні житлових будинків. Тобто якщо ви вирішили купити газовий котел, встановити енергоощадні склопакети або утеплити будинок, то можете звернутися в банк для отримання цільової позики. Особливістю цього виду кредиту є отримання відшкодування частини витрат. Банк переказує на ваш рахунок певну суму, яка виділяється згідно з державною програмою. Відтак можна заощадити до 35% від необхідної суми.

У 2014-2019 роках програмою «теплі кредити» скористалось 750 тисяч родин. За цей час в межах програми взяли кредитів на 8,3 мільярда гривень, з яких 3 мільярди гривень держава компенсувала. Все більше родин долучаються до програми «теплих кредитів», щоб зробити оселі енергоефективними та менше сплачувати за комунальні послуги. Так, минулого тижня банки видали близько 80 млн грн «теплих кредитів», що більше ніж за весь квітень 2020 року, а загалом – понад 210 млн грн. А учасниками програми «теплих кредитів» у 2020 році стали вже 32 тисячі українських родин та 370 ОСББ.

Отриману позику можна витратити на придбання енергоефективних приладів та утеплювачів. Усього в списку близько 20 найменувань. У квітні, в Україні дали старт програмі «теплих кредитів» на 2020 рік, у межах якої можна отримати державну компенсацію кредиту, взятого на утеплення будинку. Українці зможуть взяти в одному з державних банків — ПриватБанку, Ощадбанку, Укргазбанку, Укрексімбанку — кредит та отримати компенсацію:

  • 20% від суми кредиту на встановлення твердопаливних котлів (35% даного кредиту, якщо позичальник отримує субсидію);
  • 35% кредиту на утеплення приватних будинків;
  • 40-70% кредиту на утеплення багатоквартирного будинку (кредит для ОСББ).

Після впровадження енергоефективних заходів, передбачених програмою, можна заощаджувати в середньому від 30% до 50% на комунальних послугах.

Вам також може сподобатися...