В ПОРЯДКУ ІНФОРМУВАННЯ

Відповідно до ст. 5 Закон України «Про Державний земельний кадастр» Державний земельний кадастр ведеться на електронних та паперових носіях, Ведення Державного земельного кадастру здійснюється шляхом внесення зокрема відомостей про земельні ділянки.

На сьогоднішній день Держгеокадастром реалізовано інформаційний портал – Публічна кадастрова карта, на якому оприлюднюються відомості Державного земельного кадастру. З метою наповнення відомостей Державного земельного кадастру, виникла необхідність у відновленні меж земельних ділянок право на які виникли до 2004 року.

Згідно розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Державний земельний кадастр» визначено що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі якщо відомості про зазначенні земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Що забезпечує внесення відомостей про ці земельні ділянки до Державного земельного кадастру?

Насамперед, суттєво знизить ризик можливості можливого спору або самовільного захоплення земельної ділянки суміжними землекористувачами. Крім того, розроблення відповідної документації із землеустрою, дасть можливість співставити межі і площу земельної ділянки які були сформовані та затвердженні в установленому порядку до 2004 року із фактичним користуванням.

З огляду на викладене, рекомендуємо користувачам і власникам земельних ділянок виготовити технічні документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), з метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру про земельні ділянки, які перебувають в постійному користуванні юридичних чи фізичних осіб або у власності відповідно до вимог чинного законодавства.

Вам також може сподобатися...