Хто зобов’язаний прибирати біля присадибних ділянок?

Регулярно у мешканців громади виникають питання щодо чистоти поблизу присадибних ділянок громади. Хто має прибирати тротуари або ділянки, які вже не належать власнику приватного будинку, але прилягають до нього?

Звертаємо вашу увагу, що згідно із розділом 11 Правил благоустрою на території Лановецької міської ради власник або користувач присадибної ділянки повинні забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки в межах до 5 метрів (прибирати, очищати від бруду, снігу в зимову пору року, здійснювати посипання під час ожеледиці).

Такі ж правила і для підприємств торгівлі. Згідно із Державними санітарними нормами і правилами утримання територій населених місць підприємства торгівлі зобов’язані здійснювати прибирання прилеглих територій у радіусі не менше 5 м та забезпечувати зберігання і перевезення побутових відходів відповідно до вимог Санітарних норм.

Тобто прибирання тротуарів та територій, які прилягають до приватних господарств чи торгівельних підприємств, не є компетенцією Лановецької міської ради. Відповідальність за них несуть власники чи користувачі ділянки.

Проте згідно із статтею 26 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» вони можуть укласти договір про утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки з органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування. Тоді благоустроєм займатиметься саме цей орган. У нашій громаді такий договір можна укласти із Лановецьким КПпБ.

Так, дотримуючись простих правил, ми зможемо стати громадою із європейською чистотою.

Вам також може сподобатися...