Про успіхи та виклики на освітянській ниві на серпневій конференції

Традиційна серпнева конференція зібрала освітян громади напередодні нового навчального року, 27 серпня, у Культурному центрі Єловицьких. Близько 50 педагогічних працівників прийшли порадіти успіхам, проаналізувати результати минулого 2018/2019 навчального року, помилки та просто поспілкуватися з колегами.

Оксана Ходанович, начальник відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики, звітуючи про роботу відділу, підкреслила роль Культурного центру Єловицьких для розвитку громади як освітнього та культурного осередку.

За результатами об’їзду вона відмітила готовність шкіл до навчального процесу. Підсумувала Оксана Іванівна і цьогорічні досягнення учнів як на обласному, так і на всеукраїнському рівні.

У громаді працює лише один методист, проте попри це методична робота є доволі успішною. Чималу роль відіграють тут відповідальні за організацію роботи методичних комісій.

Широким спектром представлена позакласна робота в закладах освіти. Успішно працюють як будинок дитячої творчості, так і музична школа.

Проведено чимало робіт по модернізації та оновленню матеріально-технічної бази закладів та установ освіти. Цьогоріч із міського бюджету виділено кошти на ремонти шкіл, садочків та позашкільних закладів.

“Всі наші успіхи — це формат нового господарювання, який ми творимо самі за допомогою реформи децентралізації”, – підкреслила Оксана Ходанович.

Із доповіддю про виклики та зміни, які принесла Нова українська школа, виступила Галина Сірант. Вона продемонструвала, як за допомогою нових технічних засобів навчання, мобільності, розвитку критичного мислення та сучасних педагогічних методик можна змінити не лише систему освіти, а й виховати покоління свідомих, толерантних та розумних дітей.

Методист Ірина Рейтор проінформувала щодо результатів ЗНО та ДПА випускників 2019 року, які цього року є доволі успішними.

Тернопільска область за результатами цих випробувань у 2019 році входить до п’ятірки кращих.

Згідно із рейтингом інформаційного освітнього ресурсу «Освіта.ua» Лановецька ЗОШ №1 ім. Ю. Коваля серед шкіл області посіла 22 місце, Лановецька ЗОШ №2 — 67, Юськовецька ЗОШ — 106.

Найкраще цього року випускники склали тестування із історії України.

Звернувся до освітян і міський голова Роман Казновецький: “Сьогодні ви маєте унікальну можливість виходити за рамки, експериментувати та переформатовувати навчальний процес. Давайте дітям можливість обирати та висловлювати власну думку. Нам потрібні сильні особистості, які готові змінювати і змінюватися”.

Попереду старт нового навчального року, успіхи якого залежать лише від нас самих. І лише працюючи однією великою родиною — Лановецькою громадою, ми зможемо здолати усі виклики сьогодення та стати на щабель кращими.

Вам також може сподобатися...