Служба зайнятості – сучасна сервісна установа

Сьогодні Державна служба зайнятості України, ровесниця нашої незалежної країни, займає відоме місце в реалізації політики зайнятості, вирішуючи завдання регулювання ринку праці та соціального захисту безробітних громадян. Послуги державною службою зайнятості надаються з використанням передового закордонного досвіду та високих технологій.

Надаються вони фахівцями центрів зайнятості безпосередньо в приміщеннях та за допомогою електронних сервісів. Інститут кар’єрних радників шукачів роботи ( в найближчому часі також і роботодавців), які забезпечують супровід та організацію надання послуг, новий веб-сайт «Єдине соціальне середовище зайнятості», «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет шукача роботи» – зручні для перегляду як з комп’ютерів, так і з телефонів, створюють умови для максимально доступного та комфортного для громадян отримання послуг.

Протягом січня-липня цього року з допомогою фахівців районної філії шукали роботу 1508 мешканців району, з них 649 осіб зі статус безробітного.

619 громадян вдалося знайти своє місце праці, з них 10 – з компенсацією роботодавцям єдиного соціального внеску, 5 безробітних отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. 93 особи працювали на громадських чи інших роботах тимчасового характеру.

В цей період 69 безробітних проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завершили навчання 67 осіб, усі мають місця праці.

В умовах постійного розвитку технологій знання та навички працівників, отримані у межах базової освіти, швидко застарівають. Так, у країнах Євросоюзу діє система безперервного навчання протягом життя. Віднедавна і в Україні люди після 45 років з 15-річним чи більшим страховим стажем зможуть отримати в органах Державної служби зайнятості ваучери для оплати підвищення кваліфікації або ж навчання за новим фахом із затвердженого переліку професій (спеціальностей) та напрямів. По області такою послугою скористалися 87 осіб, одній особі видано ваучер в районній філії.

Роботодавці району запропонували жителям 729 вакансій, з них 41% – із заробітною платою від мінімальної до середньої по області, 52% – з мінімальною зарплатою, 7% вакансій з заробітною платою, яка є вищою середньої по області. Середній розмір оплати праці у поданих роботодавцями вакансіях становив 5059.8 грн.

Від імені колективу районної філії вітаю усіх з Днем незалежності України. Бажаю миру, злагоди, міцного здоров’я та оптимізму. Щоб ваша важлива праця на благо рідної Батьківщини та народу завжди дарувала достаток, радість та задоволення.

Світлана Філюк,
директор Лановецької районної філії
Тернопільського обласного центру зайнятості

Вам також може сподобатися...