Акція «Впливай на бюджет своєї громади!»

Впливай на місцеву бюджетну політику – надай свою пропозицію, яким чином повинні бути скеровані кошти бюджету громади в наступному році! Бюджет громади – це гроші громади, твої гроші!

В Україні вчетверте проходить вулична акція «Впливай на бюджет своєї громади!». Протягом серпня-вересня 2019 року вулична акція «Впливай на бюджет своєї громади!» буде проходити і у ЛАНОВЕЦЬКІЙ ОТГ.

В ході заходів мешканці громади отримають актуальну інформацію та консультації з бюджетних питань, а також зможуть залишити свої пропозиції до бюджету громади на наступний рік. Організатором акції, виступає громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!». В нашій громаді ця акція проходить в рамках проекту «Доброчесні громади», за підтримки програми DOBRE.

Основними завданнями проведення вуличної акції є інформування жителів громади про питання місцевих бюджетів та їх залучення до бюджетного процесу на місцевому рівні. Зокрема, всі зацікавлені жителі громад зможуть підійти до наметів партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”, або ОТГ, отримати усні консультації та роз’яснення стосовно місцевих бюджетів, а також просвітницьку поліграфічну продукцію з бюджетних питань. Для більшого привернення уваги та ілюстрації проблем місцевих бюджетів протягом акції будуть проведені перфоманси «Де твої гроші в місцевому бюджеті?».

Інше важливе завдання акції полягає в залученні активних мешканців до участі в бюджетному процесі. Адже, як можна розвивати громади, не знаючи, чого прагнуть її мешканці, і який розподіл бюджетних коштів вважають справедливим та правильним. Зокрема, жителі нашої громади зможуть заповнити форму бюджетної пропозиції до бюджету Лановецької міської ОТГ на 2020 рік.

Діапазон пропозицій до бюджету може бути широкий – ремонт дороги, встановлення освітлення чи дитячого майданчику на конкретній вулиці чи дворі, організація тематичного фестивалю для туристів, проведення заходів з популяризації енергозбереження тощо. Головне – щоб пропозиції торкались повноважень місцевої влади та були коректно і конкретно сформульовані.

Жителі громади, протягом серпня – вересня 2019 року, мають змогу подати свої пропозицій до бюджету громади на 2020 рік.

Скриньки подачі пропозицій розміщені за наступними адресами:

 • м.Ланівці, вул.Незалежності, 34 (адмінбудинок міської ради).
 • с.Оришківці, вул.Мічуріна (приміщення ФАП).
 • с.Волиця, вул.Богдана Хмельницького (приміщення ФАП).
 • с.Малі Куськівці, вул.8 березня (бібліотека).
 • с.Загірці, вул.Миру, 5 (адмінбудинок); вул. Незалежності (магазин); вул. Шкільна (магазин).
 • с.Михайлівка, вул.Михайлівка(магазин).
 • с.Краснолука, вул.Центральна (магазин Пролісок).
 • с.Юськівці, вул.Центральна,16 ( магазин «Теко»).
 • с.Якимівці, вул.Колгоспна,20 (адмінбудинок ); вул. Зелена (магазин).
 • с.Татаринці вул.Шкільна (магазин).

Безпосередньо консультаційний пункт діятиме:

 • 18 серпня 2019 року о 14:00 год
  в с.Якимівці (спільно: Якимівський та Краснолуцький старостинські округи) біля Якимівського сільського будинку культури за адресою вул.Центральна,5.

Окрім того, у той же час відбуватимуться “Сільські посиденьки з мером”. Мешканці матимуть змогу у неофіційному форматі поспілкуватися із головою громади Романом Казновецьким, отримати відповіді на запитання, а головне – поспівати українських народних пісень.

Паралельно вуличній акції бюджетні пропозиції від жителів громад будуть збиратися за аналогічною формою в режимі онлайн на інформаційних ресурсах організаторів акції та в соціальних мережах. Всі зібрані пропозиції будуть розглянуті, а мешканці отримають публічний звіт про те, які з них враховані у планах на 2020 фінансовий рік.

Всі зібрані пропозиції будуть систематизовані та скеровані до Лановецької міської ради для врахування при підготовці проекту бюджету Лановецької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік, а також оприлюднені.


Прийди, подай свої пропозиції та зроби свою громаду кращою! Не будь байдужим – у твоїх руках майбутнє!


Електронна форма Пропозицій до бюджету на 2020 рік

Вам також може сподобатися...