Афганістан: пам’ятаймо полеглих, шануймо живих!

15 лютого українці згадують 30 років завершення радянської агресії в Афганістані – події, яка забрала молодість та життя багатьох юнаків. Саме воїни-афганці стали жертвами радянського режиму та побачили справжнє пекло.

Сьогодні у залі засідань районної ради відбулося урочисте зібрання, присвячене Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ій річниці виведення військ із Афганістану.

Участь у заходах взяли голова Лановецької ОТГ Роман Казновецький, голова Лановецької РДА Юліан Сірант, голова районної ради Руслана Кушнір, голова Борсуківської ОТГ Іван Друзь, голова Лановецької районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Олег Довгалюк.

Хвилиною мовчання вшанували тих земляків, які поклали головами на не своїй землі.

З нагоди річниці відбулося нагородження воїнів-афганців медаллю «Честь, Мужність, Пам’ять».

Роман Казновецький привітав усіх із річницею та додав: «Як ми бачимо, історія повторюється на сході нашої країни. «Братній» народ, як колись вторгся в Афганістан, так зробив сьогодні і з нашою країною».

Із привітанням до своїх побратимів звернувся Олег Довгалюк. Окрім того, він розповів, що афганці відстоювали Україну на Майдані, продовжують робити це на Сході та надалі готові боротися за свободу та честь рідної землі, адже порох у порохівницях ще зостався.

Після зібрання відбулося покладання квітів та поминальна панахида біля пам’ятного знаку воїнам-землякам, які загинули під час війни в Афганістані. Хвилюючими, сповненими болі були спогади пані Ніни – матері полеглого учасника бойових дій в Афганістані Павла Томчука. Тож памʼятаймо тих, хто поклав голову на чужій землі та став прикладом вірності обов’язку, патріотизму та честі.

Вам також може сподобатися...