Збори громади у Якимівському старостинському окрузі

Сьогодні підводили підсумки на зборах громади у Якимівському старостинському окрузі, до якого входять села Якимівці та Татаринці. Присутніми на зборах були голова громади Роман Казновецький, секретар міської ради Вікторія Хом’як, перший заступник голови Руслан Задерей, в.о.старости Антоніна Дмитренко, представники усіх структур міської ради, а також орендарі земель.

Розпочали із звіту голови громади, який відмітив активність жителів округу. Адже зібралося на збори більше сотні людей.

“Дякую, що об’єдналися, довірили та спільно зробили роботу у громаді”, – звернувся Роман Казновецький до учасників зборів.

Короткий аналіз бюджету, чітко проілюстрований презентацією, ознайомив жителів округу із доходами та видатками громади.

Рухається вперед і галузь освіти. Так, у Ланівцях було відкрито інклюзивно-ресурсний центр, в якому обслуговуються 47 дітей з усієї Лановецької ОТГ. У Якимiвському старостинському окрузі також помітні зміни. У школу було закуплено шкільні дошки, бойлер, матеріали для ремонту та сантехніки. У садочок “Росинка” придбано постільну білизну, встановлено новi двері, закуплено матеріали для ремонту. У будинку культури у 2018 році замінили вікна.

Медична реформа також працює на розвиток. Тож у цьому році було придбано холодильник та частину медикаментів невідкладної допомоги.

“Або ми вкладаємо в заклади охорони здоровʼя, або ж у розвиток молоді та спорту для збереження здоровʼя підростаючого покоління”, – зауважив Роман Казновецький. Тож з цією метою у Якимівцях було встановлено дитячий майданчик.

Облаштовано Якимівський старостинський округ 71-м свiтильником. У 2019 році планується освітити ще частину вулиць.

Для покращення благоустрою міська рада найняла працівника та закупила необхiдний інструмент. Проте голова громади зауважує: “Кожен повинен слідкувати за порядком на своїй території, перш за все, – лише тодi стане чисто у всьому окрузi”.

79% договорів заключено на вивезення твердих побутових відходів. У планах заключення – 90%. Тож Роман Казновецький закликав жителів округу до усвідомленого ставлення до довкілля та власного здоров’я.

Іноземне партнерство зазвичай є питанням приємним, адже у Ланівцях реалізується програма “DOBRE”. Завдяки цьому у приміщенні колишнього кінотеатру триває робота над відкриттям Культурного центру родини Єловицьких, де зможуть відпочивати жителі усієї громади. Також голова закликав долучатися до активу програми та працювати на благо Лановецької ОТГ разом. Розповів він i про “Громадський бюджет”, до якого мають можливість долучитися усі старостинські округи.

Окрім аналізу роботи, подано також завдання на 2019 рік. До таких належать ліквідація стихійних сміттєзвалищ, освітлення округу, 90 % укладених договорів на вивіз ТВП, забезпечення якісною питною водою ЗОШ, заміна ламп на енергоефективні у всіх комунальних установах, капітальний ремонт частини дорожнього покриття, енергоефективні заходи у школі.

Від жителів подано такі пропозиції: шкільна безпечна вулиця, дитячий майданчик у селi Татаринці, водопровід.

Звернулася до громади Антоніна Дмитренко, в.о. старости округу, відзвітувавши щодо роботи у 2018 році. Вона закликала жителів до конструктивного діалогу та обговорення розвитку свого округу. Також звернула увагу Антоніна Миколаївна на питання договорів щодо ТПВ.

Далi cлово надали Людмилі Рудніцькій, яка розповiла про змiни в галузi медицини у 2018 роцi.

Володимир Мартинюк, керівник ПСП “Влад”, відповів на всі питання активних жителів. Пообіцяв також допомогти церкві й закликав долучитися до благої справи громадськість округу.

Володимир Прокопчук, директор ПРаТ «Зернопродукт МХП» філії «Рідний край», поділився планами щодо співпраці із округом у 2019 році. “Все стало у європейську колію!”, – поділився він враженнями від роботи із Лановецькою ОТГ.

До жителів звернувся Іван Романюк, який відмітив помітні зрушення у розвитку, зокрема у Якимівській ЗОШ, де проходили збори.

Таким чином, збори у Якимівському старостинському окрузі стали як ефективним аналізом минулорічних здобутків, так і конструктивним плануванням на рік 2019. Жителям залишається лише бути активними та дбати про розвиток.

Вам також може сподобатися...