Збори громадян у с. Юськівці

Кожен керівник не лише повинен активно працювати, а й аналізувати свою роботу, підводити підсумки. Це яскраво ілюструє те, що зроблене, і також те, над чим потрібно зосередитися у майбутньому.

Тож 6 лютого у селі Юськівцях відбулися збори громади за участі міського голови Романа Казновецького та всіх структур міської ради, старости Михайла Кутраня і орендарів земель на території села.

Відкрив збори своїм звітом за 2018 рік голова громади. У ньому він чітко показав усі доходи громади та її видатки.

Також Роман Володимирович звернув увагу на енергоефективні заходи у Юськовецькій ЗОШ на 592,3 тис грн, до яких увійшли встановлення твердопаливного котла та заміна радіаторів на сучасні. Помітні й інші позитивні зміни в школі та дитячому садочку: витрати на покращення умов навчання у минулому році склали 101,1 тис грн.

У амбулаторії загальної практики-сімейної медицини було облаштовано внутрішню вбиральню та встановили бойлер, закупили частину медикаментів.

Мабуть, усі батьки оцінили встановлення дитячого ігрового майданчика поблизу школи у минулому році. Тепер навесні для дітей буде ще більше розваг та веселощів.

Помітні зрушення і у підтримці доріг у належному стані. Частину внутрішніх доріг всипали відсівом та щебенем.

Прикро визнавати, але саме у Юськовецькому старостинському окрузі підписано найменше договорів на вивезення твердих побутових відходів – лише 49 %. Тому завданням на наступний рік буде підписання таких договорів у 90% господарств.

Набагато приємнішим фактом є співпраця з іноземними партнерами – «Червоний хрест» м. Лінґен, USAID, «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)», Global Communities, Covenant of Mayors for Climate & Energy. Зокрема, саме із Юськівцями найбільше працюють німецькі партнери із Лінґену. А завдяки програмі DOBRE за швидким ґрантом у Ланівцях утілюється проект «Культурний центр родини Єловицьких» для усіх мешканців громади.

Після звіту Роман Казновецький окреслив плани та завдання на 2019 рік, які будуть стосуватися і всієї громади, і Юськовецького старостинського округу зокрема. У перспективі ліквідація стихійних сміттєзвалищ, які вже давно є глобальною проблемою села. Планується завершення освітлення вулиць Юськовець. У школі продовжаться роботи по енергоефективності – буде утеплено стіни; також у 2019 році змінять усі шкільні дошки на більш сучасні, придбають спортивну форму для футбольної та волейбольної команди тощо.

В.о. старости села Михайло Кутрань розпочав свій виступ із подяки усім активним членам громади, владі, спонсорам та партнерам. Також він відмітив позитивні зміни, які відбулися за рік роботи у Лановецькій громаді. Більшу увагу зосередив також на тому, що планує втілювати в життя у 2019: ремонт автобусного павільйону, проведення Інтернету у бібліотеку, святкування 35-річчя духового оркестру тощо. Михайло Іванович зауважив, що нам потрібно освоювати нові вектори розвитку, наприклад, бізнес. Адже таким чином, ми забезпечуємо не лише успішне теперішнє, а і майбутнє.

Мотиваційним був виступ Людмили Адамчук, заступника генерального директора з соціальних питань і управління персоналом ТОВ «Волочиськ-агро», який входить до агрохолдингу «Астарта». Вона зробила акцент на нових досвідах, які потрібно освоювати, щоб бути конкурентоспроможною громадою. Зауважила також, що їх фірма багато вкладає у соціальні напрями, такі як освіта та медицина. Зокрема, для Юськовецького ФАПу буде передано глюкометр та інгалятор. А у школі планують втілювати сучасний проект «ІТ освіта для дітей та дорослих».

До слова також було запрошено директора відокремленого підрозділу «Волочиськ-Поділля» ТОВ «Волочиськ-Агро» Ярослава Вигонного, який поділився новою ідеєю щодо створення молочного кооперативу в Юськівцях. Люди активно підтримати його, адже ціни на молоко є болісною темою для господарів. Поки що проект лише у формі задуму, та у нього є великі перспективи для втілення в життя.

Іван Романюк, керівник ПП «Прогрес», а також постійний спонсор Юськовець, відмітив виклики, які постають перед новоутвореною громадою та людьми. «Проте я завжди готовий допомогти», – підтримав він юськівчан.

Діалог влади із громадою виявився ефективним. Люди активно висували пропозиції щодо покращення життя в громаді, дискутували та висловлювали свою позицію. А саме ці чинники – основа для успіху будь-якої роботи та громади.

Вам також може сподобатися...