Збори громади у Загірцівському старостинському окрузі: що змінилося за 2018?

Марафон зборів громади триває.

Сьогодні підводили підсумки 2018 року у Загірцівському старостинському окрузі. До нього входять села Загірці та Михайлівка. Активність жителів виявилася надзвичайно високою, у залі зібралося близько сотні людей.

Участь у зборах взяли голова Лановецької громади Роман Казновецький, перший заступник Руслан Задерей, секретар міської ради Вікторія Хом’як та структури міської ради, голова райдержадміністрації Юліан Сірант та його заступник, керівник центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Рудніцка та орендарі земель загірчан.

Відкрив збори в.о. старости Андрій Матевощук. Він звернувся із подякою до жителів за активність та закликав до діалогу.

Юліан Сірант презентував короткий звітний відеоролик про зміни у Тернопільській області.

Голова громади Роман Казновецький відзвітував щодо бюджету громади: дохідної та видаткової його частини. Також він звернув увагу на створення інклюзивно-ресурсного центру на базі Лановецької ЗОШ №2, що є величезним кроком у соціальному розвитку громади. Багато позитивних зрушень відбулося і у Загірцівській ЗОШ, у якій проходили збори. У 2018 році було зроблено внутрішню вбиральню, замінено підлогу та вікна у початковій школі, встановлено рукомийник та бойлер. У дитячому садку «Пролісок» замінено вікна, а у Будинку культури – зроблено поточний ремонт та замінено двері.

Дискусійним питанням виявилося сміття. Лише 66% жителів підписали договір на вивезення твердих побутових відходів. В ході діалогу було наголошено таки зробити це, адже незаключення цієї угоди є прямим порушенням закону України. Тож одним із пріоритетних завдань на 2019 рік є збільшити кількість договорів до 90%.

Окрім того, міський голова вислухав усі пропозиції та ініціативи загірчан та закликав: «Будьте активними, кожна ваша думка буде вислухана, адже міська рада відкрита до народу та готова працювати!»

В.о. старости Андрій Матевощук розпочав свій виступ із слів: «Я не зробив нічого, ми все зробили разом». А зміни на краще у Загірцях досить помітні. Так, у 2018 році зробили ремонт у приміщенні ФАПу в Загірцях, встановили огорожу біля пам’ятника загиблим під час Другої світової війни, автобусну зупинку у с. Михайлівка, закуплено нові ліжечка у дитячий садок тощо.

Акцент Андрій Сергійович зробив на завданнях на 2019 рік. Основне завдання – зробити освітлення на тих ділянках, де немає та дорогу по вулиці Шкільна. Також у планах ліквідація стихійних сміттєзвалищ, заміна шкільних дошок на сучасні, енергоефективні заходи у ЗОШ (утеплення стіни), встановлення нового котла у початковій школі, ремонт автобусної зупинки у Загірцях, встановлення огорожі біля пам’ятника УПА, ліхтарів та лавок біля адмінбудівлі тощо. Окрім того, староста закликав до спільної толоки поблизу ставу та на кладовищі: «Ніхто не зробить у нас порядку, поки ми самі його не наведемо!». Його ініціатива була підтримана жителями.

Від активних учасників зборів лунали побажання щодо розвитку села. Зокрема, люди хочуть прокладення водогону у селі, директор школи пропонує замінити кришки парт, оновити холодильник у їдальні, деякі меблі та комп’ютери, працівники ФАПу у Михайлівці – заміну вікон та дверей, у ФАПі Загорець – опалення.

Також слово надали Людмилі Адамчук, заступниці генерального директора з соціальних питань і управління персоналом ТОВ “Волочиськ-Агро”, який входить до агрохолдингу «Астарта». Їх фірма багато вкладає по соціальному партнерству. Тож приїхала Людмила Пилипівна не з пустими руками, привезла для ФАПу глюкометр та інгалятор. Також пообіцяла жителям, що обов’язково постарається залучити фірму до виділення коштів для проведення водогону. На завершення пані Людмила сказала: «Треба цінувати те, що ми маємо. І це велике щастя мати керівництво, яке прислухається до народу».

Далі слово було надано Людмилі Рудніцькій, яка висловила подяку за подарунки від «Астарти». Також вона поділилася враженнями від медичної реформи, яка вже дала помітні результати – місячний фонд збільшився із 290 тис грн до 586 тис грн. У 2019 році первинна ланка медицини громади отримає два санітарні автомобілі невідкладної допомоги.

Таким чином, діалог із Загірцівським старостинським округом вийшов вдалим та продуктивним. Люди виходили задоволені та повні оптимізму. Адже зміни, які відбулися за 2018 рік обов’язково триватимуть. А якщо громада буде такою активною, як сьогодні, то 2019 рік буде ще врожайнішим на хороші результати.

Вам також може сподобатися...