Шановнi краяни!

Увесь свiт 27 сiчня схиляє голови перед трагедiєю жертв Голокосту. Саме в цей день солдати Першого українського фронту вiдкрили ворота табору смертi «Аушвiц» бiля польського мiста Освенциму. Так, у 2005 роцi Генеральна асамблея ООН запровадила рiшення про вiдзначення Мiжнародного дня пам’ятi жертв Голокосту.

Лише на українських землях втрати оцiнюються у сотнi тисяч людей. Бабин Яр, поблизу Києва, став свiтовим символом трагiчної долi єврейського народу, приреченого нацистами на смерть.

Восени 1941 року всім євреям навколишніх сіл наказали покинути свої домівки і переселитися у гетто в Ланівцях. З огляду на сувору зиму, переселення з його брутальними методами призвело до високої смертності серед єврейського населення. Гетто в Ланівцях являло собою 60 будинків, обнесених деревʼяним парканом. У вересні 1942 року 3587 євреїв було розстріляно на околиці Лановець. У 1982 році споруджено меморіал жертвам фашизму у нашому місті (тоді ще селище).

Про Голокост вiдомо багато, але усього жаху трагедiї не осягнути нiкому iз сучасникiв. Ми можемо лише пронести пам’ять про тих людей, котрi загинули страшною несправедливою смертю, молитися за їх спокiй та приєднатися до свiтової скорботи. Зробiмо усе можливе, щоб такi iсторичнi сторiнки бiльше нiколи не повторилися, а гуманiзм, любов та мир – навiки залишалися найвищими цiнностями людства!

Вам також може сподобатися...