100 років української Соборності вшанували на кордоні Лановецького та Теофіпольського району

100 років тому такого ж морозного січневого дня у Києві на Софійській площі був підписаний Акт Злуки. Він підтверджував факт об’єднання УНР (Східної України) та ЗУНР (Західної України) в єдину цілісну державу – Українську Народну Республіку. А у 1990 році у день 71-річчя Акту Злуки мільйони українців взялися за руки, щоб об’єднати Івано-Франківськ і Київ «живим ланцюгом».

Сьогодні на межі Тернопільскої та Хмельницької області у селі Осники зустрілися делегації Лановецького та Теофіпольського району, щоб вшанувати 100-річчя Соборності України акцією «Збруч – ріка єднання».

На дійство завітали керівник Лановецької ОТГ Роман Казновецький, очільники району – Юліан Сірант і Руслана Кушнір, голова Молотьківської сільської ради – Володимир Антощук, наказний отаман Тернопільського козацько-десантного екологічного осередку ім. Дмитра (Байди) Вишневецького – Володимир Мосейко, а також керівництво Теофіпольського району та народний депутат – Андрій Шинькович.

Почався захід із благословення всечесних отців. Щиро лунала молитва за Україну, об’єднуючи Тернопільщину та Хмельниччину.

Узявшись за руки, учасники зробили ланцюг єднання – символ Злуки та неподільності нашої держави.

За давньою українською традицією в знак пошани відбувся обмін короваями.

Від імені Лановецької делегації слово було надано Юліану Сіранту, який наголосив на силі української Соборності та закликав українців до єднання.

Андрій Шинькович у своїй промові зазначив, що лише спільні дій на благо України, спільне мислення приведуть до суспільної стабільності, яка є основою розвитку.

І як же у цей різдвяний час без коляди! Вона дзвінко і дружно лунала, зігріваючи душі та серця, людей об’єднуючи їх.

А на завершення для підняття духу Володимир Мосейко запросив усіх оглянути виставку зброї, інсталяцію блокпосту, а також посмакувати козацькою юшкою.

Вам також може сподобатися...